Kriminalisté objasnili krádež šperků za 14 miliónů korun

KARLOVARSKÝ KRAJ – Krajští kriminalisté ve spolupráci s karlovarskými kriminalisty objasnili dva případy zvlášť závažných zločinů ve zlatnictvích v Karlových Varech, které se staly na začátku letošního roku.

Na začátku února v brzkých ranních hodinách přibližně kolem čtvrté hodiny ranní došlo v lázeňské části města Karlovy Vary k vloupání do zlatnictví, ze kterého pachatelé odcizili stovky hodinek a různých šperků. Celá krádež proběhla velmi rychle. Když na místo přijela bezpečnostní agentura, byli již pachatelé pryč.

Škoda na odcizeném zboží přesahovala 14 milionů korun (O případu policie informovala ZDE).

Kriminalisté začali celý případ krádeže prověřovat a po dvouměsíčním rozpracování se jim podařilo zjistit, kdo je jedním z pachatelů. Pro toho si ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje přišli ve středu 10. dubna 2019 v ranních hodinách.

Pětadvacetiletý cizinec má mít na svědomí také loupežné přepadení zlatnictví z 21. ledna 2019, do kterého přišel těsně před koncem otevírací doby maskovaný a pod hrozbou střelné zbraně požadoval po obsluhujících prodavačkách peníze. Ze zlatnictví následně utekl s několika desítkami tisíc korun.

Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 25letého cizince a obvinili jej ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a zvlášť závažného zločinu Krádež v jednočinném souběhu s přečinem Poškození cizí věci. Během dnešního dne vyšetřovatel podá podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

Soudce okresního soudu v Karlových Varech v pátek dne 12. dubna 2019 v dopoledních hodinách rozhodl o uvalení vazby na 25letého cizince. Toho policisté od soudu eskortovali rovnou do vazební věznice.

Zdroj: Policie ČR/nprap. Kateřina Krejčí


Video ze zadržení pachatele loupežných přepadení ve zlatnictvích


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.