Z Programu obnovy venkova dostanou obce téměř 22 milionů korun.

Karlovarský kraj letos rozdělí mezi obce v regionu celkem 21, 9 milionu korun na dotacích z krajského Programu obnovy venkova.

Obce budou moci finance využít na obnovu a údržbu veřejných prostranství, škol, kulturních zařízení, hřbitovů a nově i na provoz malých prodejen. Poskytnutí dotací ještě musí schválit krajské zastupitelstvo na svém jednání 25. dubna.

Program obnovy venkova je určen malým obcím v regionu a rozdělen na tři části. „V prvním podprogramu mohou žadatelé podat žádost v maximální výši 300 tisíc korun. Kromě přestavby obecních budov lze obnovit veřejnou zeleň, rekonstruovat místní komunikace nebo veřejné osvětlení. V druhém podprogramu kraj poprvé v historii podpoří provoz malých kamenných nebo pojízdných prodejen. Jsou to prodejny v obcích Mnichov, Nová Ves, Nový Kostel a Čichalov,“ uvedl krajský radní Josef Janů.

Třetí část Programu obnovy venkova umožňuje získat příspěvky na činnost manažerů mikroregionů, spolků a nadací. Manažeři pomáhají zpravidla mikroregionům a svazkům obcí organizovat společné akce, získávat finance z krajských, národních i přeshraničních dotačních titulů a koordinovat činnost v rámci kraje. V letošním roce bylo v  Programu obnovy venkova předloženo 102 žádostí v celkovém objemu přes 28 milionů korun.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


Reklama

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.