Pirátský výlet do Francie

Prodloužený (pracovní) víkend pirátského starosty z Mariánských Lázní ve Francii 

Mariánské Lázně mají několik partnerských měst. Mezi ty, se kterými je historicky nejdelší spolupráce, patří i francouzské město Marcoussis. Předchozími Zastupitelstvy bylo toto partnerské město trochu opomíjeno. Zájem o návštěvu – případně spolupráci – projevovali většinou znalci Francie a francouzštiny (případně milovníci francouzského vína).

Čas od času vzniklo i usnesení pro Zastupitele, že má někdo do Francie vyrazit, ale cestovní náklady město obvykle při troše štěstí proplatilo na úrovni jízdy autem. Pro pirátského starostu Kalinu je Marcoussis buď  nejatraktivnější destinací pro rok 2019, nebo to vypadá na velké a smělé plány v rozvoji přátelství. Pirátský starosta Kalina tam totiž na rozdíl od předchozích návštěv a delegací cestoval letecky. Na což si navíc nezapomněl standardně postěžovat na Facebooku se slovy: „Už v tom zase lítám.“ Upřímně, při dnešním stylu letecké dopravy mu asi není co závidět. Paradoxem je, že Piráti podporují klimatický projekt Fridays for Future založené Švédkou Gretou Thunbergovou. Ne, že by musel pan starosta jet na návštěvu na kole, ale ta uhlíková stopa je za ním opravdu markantní.

Ale bude zajímavé, s jakými plány na rozvoj spolupráce se nám vrátí. Protože důvod jeho cesty do Francie není oficiálně znám. Z fotek a textu na Facebooku se dá odtušit, že město otvíralo novou hasičskou stanici a pojmenovali po Mariánských Lázních jednu svoji ulici. Možná k nám budou hasiči z Marcoussis jezdit hasit požáry těch prázdných lázeňských domů, se kterými, si jejich majitelé neví rady. A město pak s takovými majiteli… Uvidíme, co se dozvíme ze zprávy z cesty od pana starosty. A snad se i dozvíme, proč starosta nejel například těch 900 km po dálnici autem. 

Autor: Vladimír Majer

 


Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Redakce Karlovarky.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.