Kriminalisté řeší další vraždu

KARLOVARSKÝ KRAJ – Ve vazbě skončil 26letý cizinec. 

V neděli 10. března 2019 došlo v odpoledních hodinách v Chebu v místním obchodním domě k brutálnímu napadení 64letého muže. Po předchozí slovní rozepři měl 26letý cizinec fyzicky napadnout staršího muže nejprve pěstmi do oblasti hlavy. V napadání měl pokračovat i kopy, a to i přesto, že již muž ležel na zemi a byl ve stavu, kdy se nemohl bránit. Útočník nereagoval na výzvy přihlížející obsluhy a jeho jednání bylo následně ukončeno až ze strany ostrahy, která jej násilím od napadeného muže odtrhla. Ten následně z místa utekl. Do necelé hodiny od oznámení napadení byl 26letý útočník policisty vypátrán a následně zadržen. Vážné zranění muže si vyžádalo okamžitý letecký transport do nemocnice v Plzni.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání 26letého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví s přečinem Výtržnictví. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Soudce rozhodl o uvalení vazby na obviněného a policisté jej od soudu eskortovali rovnou do vazební věznice.

Napadený muž po několika dnech bohužel v nemocnici zemřel. Na základě dalších zjištěných skutečností si případ následně převzali kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, kteří případ překvalifikovali a 26letého cizince obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Upozornění na změnu právní kvalifikace si obviněný cizinec převzal dne 1. 4. 2019 již ve vazební věznici.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Zdroj: Policie ČR / nprap. Kateřina Krejčí


 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.