Karlovy Vary – Dopravní podnik pokračuje v modernizaci.

Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. (dále DPKV) je oprávněně považován za průkopníka v plynofikaci MHD v České republice“ , uvedl staronový předseda představenstva Jiří Vaněček (ODS).

Ten ve své pozici s několika přestávkami působí od roku 2007 a je tak nejdéle sloužícím v této funkci. „Pilotní projekt plynofikace byl zpracován již v roce 2002 a v roce 2006 podnik nakoupil prvních 16 autobusů na pohon CNG a jsem velmi rád, že nebyla přetržena kontinuita projektu“ dodal Vaněček. Díky získání finančních prostředků z dotačního titulu IPRÚ ve výší 85 % je možné i v letošním roce zařadit do provozu dalších 14 nových nízkopodlažních autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

DPKV provozuje 57 vozů pro zajištění Městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Letošní obnovou vozového parku tak dosáhne téměř 100 % obsluhy nízkopodlažními autobusy. Průměrné stáří vozidel dosáhne 5,95 let a počet autobusů na pohon CNG bude 37. Poměry autobusů na ekologický pohon i průměrné stáří řadí podnik na přední příčky v porovnání ostatními dopravními podniky zajišťující městskou hromadnou dopravu, což si určitě naše lázeňské město zaslouží.

Od dubna 2019 nahradí starší vozy dva 18metrové kloubové autobusy značky Iveco Urbanway, 7 vozů Iveco Urbanway o délce 12 metrů a pět vozů Iveco Crossway LE.

Nové vozy přinesou cestujícím několik příjemných technických řešení, které usnadní cestovaní . Patří sem pohodlí při nástupu díky nízkopodlažnímu vstupu, společně s dalším snížením nástupní plochy v zastávce. Uvnitř vozu cestující jistě ocení obrazovku s grafikou zastávek, klimatizaci nebo například porty USB. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.

DPKV plánuje i v dalších letech pokračovat s obměnou vozového parku s využitím dotačních prostředků z Evropské unie a ze státního rozpočtu.

  • Celkem pořizovací cena = 98.287.100, -Kč
  • Z toho dotace 85 % = 83.544.035, -Kč
  • Spoluúčast DPKV 15 % = 14.743.066, -Kč

Zdroj: DPKV


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.