Před policisty skočil do řeky a začal se topit

KARLOVARSKO – Při útěku skočil do rozvodněné řeky, kde se začal topit.

V neděli dne 24. března 2019 v 13:00 hodin vykonávala hlídka dopravních policistů kontrolní činnost u čerpací stanice v obci Nejda na Karlovarsku, kde si všimla projíždějícího poškozeného vozidla značky Subaru. Rozjela se za ním a snažila se řidiče pomocí zvukového a světelného znamení s nápisem STOP zastavit. Řidič však nereagoval a naopak přidal na rychlosti a ujížděl po silnici směrem k obci Bor. Na konci této obce řidič prudce odbočil mezi domy, a poté pokračoval dál v jízdě lesní cestou, která vedla podél řeky Ohře. Zde byl donucen zastavit, neboť cesta dál již nepokračovala a mimo jiné zde s vozidlem zapadl.

Dal se na útěk, ale byl pronásledován policisty, a to až k řece, do které bez zaváhání skočil. Na opakované výzvy policistů, aby zastavil, stále nereagoval. Policista proto použil dle zákona o policii ČR donucovací prostředek varovný výstřel, ale řidič ani na tento nereagoval a dál se snažil přeplavat řeku. V hlubší části řeky ho však zřejmě strhl prudký proud a začal se topit. Policista neváhal poskytnout řidiči pomoc a skočil za topícím mužem do řeky. Muži se však nakonec podařilo z proudu dostat a doplavat na druhý břeh rozvodněné řeky. Snažil se utéct policistům z dohledu, ale daleko už nedoběhl.

Na místo dorazily další policejní hlídky, které muže zajistily a následně převezly na policejní služebnu. Lustrací policisté zjistili, že 18letý muž řídil vozidlo i přesto, že nevlastní žádné řidičské oprávnění. Svou agresivní a bezohlednou jízdou ujel téměř 10 kilometrů, přičemž ohrozil účastníky silničního provozu a několik osob jdoucích po lesní cestě. Celý případ je nadále v šetření policistů.

Zdroj: Policie ČR / nprap. Bc. Zuzana Týřová


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.