Bude se opakovat referendum o Vřídelní kolonádě?

Karlovy Vary – První karlovarské referendum, které se týkalo Vřídelní kolonády neplatilo kvůli chybějícím hlasům, které jsou při všelidovém hlasování zapotřebí. Podmínkou byla alespoň 35 procentní účast občanů města. Ta se ale nenaplnila. 

Více o posledním referendu a výsledcích si můžete přečíst zde: Referendum o Vřídelní kolonádě je neplatné

Přípravný výbor se ovšem nevzdává a rád by referendum o podobě Vřídelní kolonády zopakoval. Zmocněncem přípravného výboru je stavební inženýr Ota Řezanka, který stál za přípravou už prvního referenda. Podle něj by hlasování mělo být spojeno s parlamentními volbami za dva a půl roku.

Referendum má požadovat nahrazení kolonády litinovou replikou z dílny architektů Fellnera a Helmera a také ukončení oprav havarijního stavu současné budovy z roku 1975.

Nové vedení města se ale musí co nejrychleji pustit do neodkladných oprav a rekonstrukce kvůli čemuž, také vznikla pracovní skupina pro Vřídlo. Není možné čekat další roky na nejasný výsledek referenda. Navíc s přihlédnutím, že projekt litinové kolonády resp. jeho realizace by stála stovky milionů, které město nemá a mít nebude. Bohužel, ale taková je realita. Přednostně se má rekonstruovat sál výtrysku vřídelního pramene. Následně chce město vypsat architektonickou soutěž na novou kolonádu.

Ovšem Řezanka je jiného názoru a uvedl „Město by mělo začít pracovat na projektu obnovy litinové kolonády, který určí i postup odstranění té současné.“

Přípravný výbor chce řešit v referendech i další témata jako je vznik náměstí před Městskou tržnicí, nebo obchvat Karlových Varů. Poslední referendum stálo město 900 tisíc korun.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.