KARLOVY VARY CHTĚJÍ VLAKOTRAMVAJE

Vedení města opráší starší projekt vlakotramvají. Díky nim by se část městské hromadné dopravy mohla přesunout na koleje.

První zastávka by měla vzniknout v příštím roce nad KV Arénou na trati Karlovy Vary – Mariánské Lázně. Představitelé města a zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) se na tom již dohodli.

Vybírali jsme ze dvou variant umístění zastávky.“ „Alternativou bylo umístit ji za Centrum zdraví a bezpečí. Tam by ale lidé museli přecházet koleje,“ uvedl náměstek primátorky Petr Bursík.

SŽDC se rovněž přiklání k variantě umístit zastávku blíže k míčové hale. „Cestující tam nebudou muset složitě přecházet železniční přejezd,” uvedl Marek Illiaš, mluvčí Správy železniční dopravní cesty. Správci kolejí předpokládají, že by nová stanice mohla vzniknout do prosince příštího roku.

Město nebude stát nová zastávka ani korunu a celá stavba bude v režii SŽDC. Má spojovat  MHD přes Integrovaný dopravní terminál, který má město řadu let na Dolním nádraží. To propojuje železnici, MHD i meziměstskou dopravu, včetně stanovišť taxislužby.

Do roku 2027 by mohlo v Karlových Varech vzniknout až patnáct nových železničních stanic. V současné době jich má město sedm.

Výhodou vlakotramvají může být do budoucna přesnost i rychlost, protože kolejová vozidla mají před automobilovou dopravou přednost a nestojí na křižovatkách nebo v zácpách při dopravní špičce. 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.