Karlovarský kraj – Cheb potvrdil pověst Města pro byznys

Nízká nezaměstnanost, vysoký podíl firem, vstřícný přístup radnice. To jsou hlavní důvody, které dělají z Chebu nejlepší místo pro podnikání v Karlovarském kraji. Druhé skončily Mariánské Lázně, na třetí příčku se vyhouply Kraslice. Ukázaly to výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018, které jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí.

Radnice v Chebu o podnikatele skvěle pečuje

Cheb dokázal v regionu obhájit svoji loňskou pozici. Velkou zásluhu na tom má přístup radnice, která na podnikatele skutečně myslí. Má nejkvalitnější webové stránky z pohledu podnikatele, který na nich v přehledné podobě nalezne vše potřebné pro komunikaci s veřejnou správou, město také velmi dobře obstálo v testu elektronické komunikace a má rovněž dobrý scóring úředních hodin. Cheb si udržuje v rámci kraje nízkou dlouhodobou nezaměstnanost, vysoký podíl firem a vysoký podíl studentů a učňů v odborném vzdělávání. Podnikatelé ve městě mohou rovněž těžit z blízkosti německé dálniční sítě, která znamená silniční spojení prakticky s celou Evropou.

Ocenění nepatří pouze vedení města, ale je to ocenění celkového dlouhodobého vývoje. Městu se daří lákat podnikatelské subjekty do průmyslového parku, snažíme se také našim stávajícím podnikatelům vyjít vstříc například systémem úlev na pronájem městských nemovitostí tak, aby se jim ve městě podnikatelsky dařilo. Pro spoustu podnikatelů i obyvatel může být velmi zajímavá druhá etapa rozvoje průmyslového parku, kam potenciálně počítáme s velkým investorem, ale i pro naše menší podnikatele chceme pokračovat v motivujícím přístupu, aby v podnikání nadále pokračovali,“ říká starosta Chebu Antonín Jalovec.

V Mariánských Lázních je nejvíce podnikatelů, Kraslice uspěly v testu elektronické komunikace

Z loňského třetího místa na druhé poskočily Mariánské Lázně, které mají kvalitní podnikatelské prostředí. To se jasně ukazuje nejvyšším podílem podnikatelů, nejvyšším růstem ekonomických subjektů a velmi vysokým podílem malých a středních firem. Radnice si zaslouží ocenění za nejnižší dluhovou službu a nejvyšší podíl výdajů věnovaných na veřejnou dopravu.

Bronzové Kraslice lákají podnikatele nejnižšími cenami stavebních pozemků a nízkou daní z nemovitosti. Radnice také dopadla v kraji vůbec nejlépe v testu elektronické komunikace.

Výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí. Na již tradičních krajských setkáních pro starosty a starostky se odborníci na danou problematiku letos zaměřují například na aktuální legislativu, konkrétní projekty Svazu měst a obcí, na přípravu sčítání lidu, domů a bytů, které proběhne v roce 2021 nebo na efektivní správu obcí.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i širokou veřejnost je sestavován jedinečný žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v ČR. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR.

Celkové pořadí

  1. Cheb
  2. Mariánské Lázně
  3. Kraslice
  4. Karlovy Vary
  5. Ostrov
  6. Sokolov

Zdroj: Město pro byznys


Reklama

https://reality.firmamagnet.cz/index.php/2019/03/13/cinzovni-dum-na-prodej-1987-m2-cheb-namesti-jiriho-z-podebrad/

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.