Karlovy Vary – Blokové čištění a noční mytí komunikací

S příchodem dubna se město pustí do pravidelné očisty komunikací, chodníků a dalších ploch. Takzvané blokové čištění bude zahájeno v pondělí 1. dubna, kdy se technika rozjede v ulici Krále Jiřího a v navazujících ulicích v lázeňském centru. Kompletní harmonogram blokového čištění v první polovině roku je ke stažení níže, plán pro jednotlivé měsíce je pravidelně zveřejňován v Karlovarských radničních listech.

Úklid se týká nejen komunikací, ale také chodníků, parkovacích zálivů a ploch, autobusových zastávek, mostů, lávek a dalších zpevněných ploch. Probíhá po blocích za použití mechanizačních prostředků pro metení nebo mytí, případně kombinované technologie. Součástí je i nasazení ručních metařů pro doplňkové činnosti, především k mechanickému odstraňování nánosů a nečistot.

V rámci první vlny blokového čištění se odstraňují zbytky zdrsňujícího materiálu (inertního posypu) u krajnic komunikací a další nečistoty po zimě.

Začátky denních blokových čištění jsou stanoveny na 8. hodinu, noční mytí komunikací budou prováděna od 20 hodin.

Na blížící se úklid budou s týdenním předstihem upozorňovat dopravní značky. Prosíme motoristy o respektování dopravního značení. Umožní tak bezproblémovou očistu komunikací a vyvarují se komplikacím s odtahem vozidla.

Vozidla, bránící provádění blokových čištění, budou odtažena na parkoviště odtahové služby (Západní 63). V případě jejich nevyzvednutí v den odtahu budou tato vozidla převezena zpět do původní lokality následující den. Odtažení, případně vrácení vozidla zpět na místo odtahu, je zpoplatněno (dle Nařízení města č. 1/2017 – kompletní znění zde: Vyhlášky a nařízení


Harmonogram blokového čištění 2019 – 14. – 26. týden


 

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary / mmkv.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.