KARLOVARSKÝ KRAJ – Boj s drogovou kriminalitou pokračuje. 

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje pokračuje v boji proti drogové kriminalitě, a to především v příhraničních tržnicích, jenž jsou problematickou oblastí. I v letošním roce bude na těchto tržnicích probíhat policejní opatření s názvem „TOXI PREVENCE“.

Cílem opatření jsou systematické kontroly osob, vozidel a objektů nacházejících se na těchto tržnicích s cílem předcházení a odhalování protiprávního jednání souvisejícího s držením či distribucí omamných a psychotropních látek. Dále se policisté během kontrol zaměřují na dopravu a na osoby, zda jsou legálně na území České republiky. U jejich cestovních dokladů také zjišťují pravost či platnost. Policisté při opakovaných kontrolách tržnic zjistili, že cizinci často nemají u sebe potřebné doklady k prokázání totožnosti či řidičské průkazy.

Výkon služby policistů je i nadále rozdělen do dvou úrovní. Předně výkon služby spočívá v každodenní přítomnosti uniformovaných složek Policie ČR na tržnicích v příhraničí Karlovarského kraje a jejich blízkém okolí. V rámci druhé úrovně jsou prováděny preventivní kontroly většího rozsahu. Dále budou také prováděny velké společné kontrolní akce ve spolupráci s dalšími státními subjekty.

Během uplynulého měsíce proběhly dvě preventivní rozsáhlejší akce, a to 19. února 2019 na tržnici v Potůčkách na Karlovarsku a 28. února 2019 na tržnici na Svatém Kříži na Chebsku.

Policisté z pořádkové, dopravní a cizinecké policie včetně psovoda se služebním psem na vyhledávání omamných a psychotropních látek zkontrolovali celkem přes 300 osob a 130 vozidel. V deseti případech uložili blokovou pokutu v dopravě a ve třech případech cizincům za porušení Zákona o pobytu cizinců na území České republiky. Zastavili také řidiče, jenž je nyní podezřelý ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Zdroj: Policie ČR/ nprap Kateřina Krejčí


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.