Rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal

Rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal začne po několikaletém odkládání letos a trvat by měla do roku 2021. Týkat se ovšem nebude symbolu města termálního bazénu.

Modernizace hotelu je rozdělena do šesti etap a rozpočtové náklady činí pět set osmdesát milionů korun, uvedl pro ČTK Michal Košarko, finanční ředitel pověřený řízením stavby.

Ministerstvo financí, do jehož správy hotel spadá informovalo, že v současné době probíhají dílčí výběrová řízení na dodavatele jednotlivých etap rekonstrukce. Rovněž bylo ukončeno výběrové řízení a je podepsána smlouva na zahájení projekčních prací včetně sond pro opravu a zateplení fasády, střech a teras hlavní budovy hotelu včetně kongresového centra a budovy vedle bazénu. Uvedla pro ČTK Anna Fuksová z tiskového oddělení ministerstva financí.

Na hotelu již probíhají přípravné práce

„Nyní připravujeme přesunutí kasina do nových prostor. Ty vzniknou v podzemních podlažích společně s šatnami pro zaměstnance. V uvolněných prostorách po kasinu by měla vzniknout no restaurace a la carte s krásným výhledem na město,“ upřesnil ČTK Michal Košarko

Současně ve čtrnáctém patře hotelu vznikají čtyři vzorové pokoje, podle nichž se zrekonstruuje hotelová věž. Košarko zdůraznil, že hotel by se měl dostat do stavu, který by na jednu stranu uchoval stavbě původní vzhled a návštěvníci města by po rekonstrukci neměli zaznamenat výraznou změnu. Právě proto hotel komunikuje se zástupci manželů Machoninových, kteří hotel vyprojektovali.

Omezení provozu se nedotkne zaměstnanců

Hotel Thermal, který je nedílnou součástí Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, musí po určitou dobu počítat s omezením provozu. To se nemá ovšem dotknout zaměstnanců.

Zdroj: tvarchitect.com


Historie karlovarského hotelu Thermal

  1. http://localhost/karlovarky.cz/hotel-thermal-dlouhy-stin-z-temne-minulosti-i-dil/
  2. http://localhost/karlovarky.cz/hotel-thermal-dlouhy-stin-z-temne-minulosti-ii-dil/
  3. http://localhost/karlovarky.cz/hotel-thermal-dlouhy-stin-z-temne-minulosti-dil-iii/
  4. http://localhost/karlovarky.cz/hotel-thermal-dlouhy-stin-z-temne-minulosti-dil-iv/

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.