Začíná 19. ročník soutěže „Stavby Karlovarského kraje“

Soutěž vypisuje Regionální stavební sdružení Karlovy Vary spolu s partnerskými stavebními organizacemi. Záštitu nad soutěží převzala hejtmanka Karlovarského kraje, Mgr. Jana Mračková Vildumetzová, a primátorka města Karlovy Vary, Ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA.

Soutěž se bude konat jako nosná akce v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2019, které budou probíhat ve dnech 6. – 7. června 2019.

Při soutěži „Stavby Karlovarského kraje“ chceme, aby se nejširší odborná i laická veřejnost seznámila s tím, jak je na tom stavebnictví v Karlovarském kraji a které nové stavby zde vznikly a které se připravují.

Cílem 19. ročníku soutěže „Stavby Karlovarského kraje“ je prezentovat všechny současné stavby na západě Čech – v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období předchozích tří let 1. 1. 2016 – 20. 4. 2019.

Zároveň pokračujeme v ukázkách projektů staveb, které jsou připravovány k realizaci (nebo nerealizované) za období minulých pěti let – 1. 1. 2014 – 20. 4. 2019.

Přihlásit je možné i architektonické a urbanistické studie. Tato část je zařazena na základě dlouhodobého zájmu veřejnosti z předchozích ročníků o to, co se bude v regionu do budoucna stavět.

Přihlašovatelem staveb i projektů může být investor, architekt, projektant, zhotovitel stavby, nebo její majitel.

Naším hlavním záměrem při této soutěži je důraz na prezentaci všeho nového, novostaveb a rekonstrukcí, které se v uplynulém období podařilo zrealizovat. Chceme představit přihlašovatele, poděkovat a podpořit investory, architekty, projektanty a stavební firmy, kteří všichni mění podobu Karlovarského kraje. Zároveň letos chceme opět vybrat, představit a ohodnotit nejlepší projektanty a stavbyvedoucí. Za uplynulých 18 ročníků se prezentovalo 491 staveb včetně projektů, které jsou k prohlédnutí na internetu.

Všechny stavby a projekty budou představeny veřejnosti v Karlovarském kraji, nejlepší stavby a projekty vybrané odbornou porotou i veřejností budou prezentovány v tisku a odborných časopisech.

Od 15. 5. 2019 budou stavby a projekty umístěny na webové adrese www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani-skk, kde bude do uzávěrky soutěže 7. 6. 2019 do 16:00 probíhat veřejné hlasování o stavbách.

Věříme, že společně s námi budete mít zájem předvést své nové realizace a projekty staveb a dáte spolu s námi signál široké odborné i laické veřejnosti, že architektura, stavebnictví a dobré řemeslo bude vidět i v budoucnu.

 

Zdroj: Stavby Karlovarského kraje

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.