RUSKÉ INVESTORY UŽ LÁZNĚ NELÁKAJÍ

V minulosti skupovali v lázeňském centru téměř vše, ale teď je opouštějí a své nemovitosti se snaží prodat. Háček je v tom, že předražené byty nikdo nechce.

A o kom je řeč?

O ruských investorech, kteří nakupovali nemovitosti v Karlových Varech, ale také v Mariánských Lázních. Ovšem při své snaze získat co nejvíce lukrativních bytů, ceny vytlačili do astronomických výšek a teď jsou z nich neprodejné ležáky.

Občané bývalého Sovětského svazu, tedy nejenom Rusové, hledali nemovitosti, a především byty v samotném srdci lázní a jeho blízkém okolí. Neváhali oproti běžným cenám připlácet statisíce a někdy i miliony korun navíc. Tím do jisté míry znehodnotili realitní trh a na to dnes doplácejí.

V posledních letech pod vlivem ekonomických a politických faktorů začali především Rusové lázně opouštět. Své nemovitosti by rádi prodali, ale není komu. Cenu za kterou je nabízejí, jim nikdo nezaplatí. Stačí se podívat do nabídky realitních kanceláří. Tyto nemovitosti se snaží neúspěšně prodat více než rok a mnohdy i déle.

Najít zájemce, kteří by měli o tyto nemovitosti zájem, jde jen velice těžko. Movití investoři nezaplatí tyto částky, protože si umí dobře spočítat, že by šlo o ztrátovou investici a místní lidé na to prostě nemají peníze. Máme zde jedny z nejnižších mezd v zemi, většina lidí pracuje v lázeňství a ve službách. Navíc spousta mladých lidí odchází za lepší prací a příležitostmi do větších měst nebo za hranice. Nejvíce pak do sousedního Německa.

Navíc dobrá dostupnost a nižší ceny nemovitostí ve městech a obcích v blízkém okolí Karlových Varů umožňují lidem s nižšími příjmy pořídit si bydlení mnohem levněji. Za prací následně pohodlně dojíždějí. Když se odstěhují například do Prahy, tak nemají potřebu hledat bydlení v Karlových Varech.

Luxusní byty na lukrativních adresách se v Karových Varech nabízejí za ceny převyšující cenu pěkného rodinného domu v okolí Karlových Varů. Například byt s rozměry 80 – 100 m2 se v lázeňském centru nabízí mezi 7 – 8 miliony a někdy i více.  Byt 3+1 / 80 m2 ve Staré Roli se dá pořídit od 1,6 do 2 milionů korun. Celkem slušný rodinný dům se dá koupit od 4,5 mil. Kč.

Reklama

https://youtu.be/yiAc1Oje63g

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.