KARLOVARSKÉ LETNÍ KINO LÉTA CHÁTRÁ. VÝSLEDEK – ZAVŘENO!

Není žádným tajemstvím, že karlovarské letní kino chátrá. Je ve velmi špatném technickém stavu, protože v minulosti bylo na okraji politického zájmu. Opravy byly spíše kosmetického charakteru a do rozsáhlé rekonstrukce se nikomu moc nechtělo. 

Plánované opravy střech, fasád a městské infrastruktury se odkládaly z roku na rok. Poslední léta se na městském majetku řešily často až havarijní stavy. Dlouhodobě připravované projekty oprav se v rozpočtu stále škrtaly a opakovaně oddalovaly. Výsledek tedy nikoho moc nepřekvapuje. 

Nebezpečné je především pódium, které musí podepírat dřevěné trámy. 

Vedení města se proto rozhodlo, že jej pro letošní rok uzavře. Akce, které se zde pořádaly budou přesunuty do areálu přírodního koupaliště Rolava. Alespoň prozatím. 

Pravdou ovšem je, že karlovarské letní kino lidi na filmy moc nelákalo. V hojnějším počtu bylo navštěvováno pouze při doprovodných akcích MFF KV nebo větších koncertech. Je to dáno také tím, že je umístěno zcela mimo městskou infrastrukturu na samém okraji města. Chybí zde dostatečné parkovací kapacity a dopravní spojení je tragické. 

Jaký bude jeho další osud?

Na to si budeme muset počkat. Možností, ale příliš není. Vlastně jenom dvě. Buď kompletní rekonstrukce nebo prodej a výstavba zcela nového moderního areálu.


Z historie

Historie letního kina pro tři a půl tisíce diváků se začala psát v roce 1946. Pamětníci vzpomínají, že zde o dva roky později při mezinárodním filmovém festivalu získala pozdější režisérka Věra Chytilová titul vícemiss v soutěži královny krásy. V padesátých letech zde lidé jako první v Československu viděli širokoúhlý film. V polovině šedesátých let tu zazpívala i světoznámá ruská skupina Alexandrovci. V roce 1966 v letním kině vystoupila hvězdná skupina pop-music Swinging Blue Jeans. Šlo o jediné vystoupení v republice. / Zdroj: karlovyvary.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.