Bude líp nebo nás čeká další zklamání?

Karlovy Vary – Přesto, že dosluhující primátor Petr Kulhánek vzkázal, že nová koalice dostane město ve skvělé kondici takzvaně v “ mašličkách“, obávám se, že pokud přijmu tento příměr, tak pod mašlí se v krabičce bohužel nic nenachází. (Tématu o  stavu ve kterém se nachází rozpočet a finanční výhled města jsme se již věnovali například v tomto článku ZDE)

Až opadne euforie z vítězství, nově zvolení politici dosednou na svá místa a budou konfrontováni s realitou, možná jim přibudou i nějaké vrásky. Rozhodně se nebude jednat o procházku růžovou zahradou. 

Na druhou stranu vítězné hnutí ANO má jedinečnou možnost využít synergie dané tím, že jejich hnutí ovládá i kraj a samozřejmě klíčová ministerstva, což se může hodit. Už jen samotný fakt, že se na místním politickém kolbišti nebude poměřovat v rámci politického boje statutární město s krajem, tak je zde předpoklad jejich úzké spolupráce, která může městu jedině prospět.

Navíc, když přihlédnu ke skutečnosti, že stávající ministr dopravy Daniel Ťok byl zvolen poslancem ANO za náš Karlovarský kraj a má zde i poslaneckou kancelář, je možné i v tomto směru spatřovat velký potenciál. Na první pohled to tedy vypadá dobře. Čas ovšem ukáže, zda těch zmíněných synergií dokáží politici využít a nastartují město nebo nás čeká další zklamání… 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.