Záhada ztraceného chlapce. Nikdo neví, kde byl.

Pohřešovaný byl více než týden. Nikdo dosud neví, kde se teprve třináctiletý chlapec z Chebska nacházel. Objeven byl nakonec v domě své matky. Všichni se tak ptají, zda se v budově ukrýval po celou dobu. Vypadá to, že nikoliv. Strážci zákona nyní prozradili, jak vše doopravdy bylo a jak pátrání probíhalo.

Malý chlapec byl naposledy viděn 19. října v obci Hranice v odpoledních hodinách. Byl na cestě mezi autobusovou zastávkou a bydlištěm. Poté došel domů, kde odložil školní aktovku a převlékl si oblečení. Kde se pak nacházel či dokonce ukrýval, je dosud záhadou. Matka je však štěstím bez sebe, že se syn našel. „Jsem moc šťastná, děkuji všem, kteří synka hledali,“ vzkázala prostřednictvím Blesk.cz.

„V rámci celého pátrání jsme prověřovali veškeré dostupné informace a poznatky, s cílem pohřešovaného vypátrat, také jsme opakovaně prohlédli bydliště chlapce včetně přilehlých pozemků, do nichž nám matka vždy umožnila vstup. Pohřešovaný zde však nebyl nalezen, rovněž tak nebyl nalezen žádný důkaz o jeho přítomnosti v prohlížených prostorách,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Zdroj: Celý článek se můžete přečíst na: Blesk.cz

Policie ČR: Tisková zpráva k pátrání po 13letém chlapci

KARLOVARSKÝ KRAJ – Děkujeme za spolupráci.

Po 13letém chlapci více než týden intenzivně pátrali policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Naposledy byl viděn dne 19. 10. 2018 v obci Hranice mezi 14.30 až 15.00 hodinou na cestě mezi autobusovou zastávkou a bydlištěm. Následně došel domů, kde odložil školní aktovku a převlékl se. Od té doby se nacházel na přesně nezjištěném místě.

V rámci celého pátrání jsme prověřovali veškeré dostupné informace a poznatky, s cílem pohřešovaného vypátrat,  také jsme opakovaně prohlédli bydliště chlapce včetně přilehlých pozemků, do nichž nám matka vždy umožnila vstup. Pohřešovaný zde však nebyl nalezen, rovněž tak nebyl nalezen žádný důkaz o jeho přítomnosti v prohlížených prostorách. Nemohli jsme vyloučit, že by se chlapec mohl skrývat v okolních lesích, proto proběhly dvě rozsáhlé pátrací akce, při kterých se prohledal celý hranický výběžek. V průběhu pátrání byl chlapec vyhlášen jako „dítě v ohrožení,“ s ohledem na zhoršující se počasí a důvodné podezření, že by mohl být ohrožen na životě.

V sobotu v nočních hodinách oznámila na policii matka pohřešovaného, že našla syna doma. Policisté okamžitě přijeli na místo a zajistili prvotní lékařské ošetření chlapce, který byl Rychlou záchrannou službou převezen do zdravotnického zařízení. Chlapec nebyl ohrožen na životě a ve zdravotnickém zařízení byl ponechán na pozorování, kde je dosud.
Po přijetí této informace policisté ohraničili prostor rodinného domu a současně provedli velmi podrobné ohledání domu, místa kde byl chlapec matkou spatřen a také přilehlých prostor. Výsledkem tohoto ohledání nebyly zjištěny jakékoli důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že by vůči chlapci mělo být užito nějaké násilí.

Výsledky dosud provedeného šetření bohužel nezodpověděly základní otázky, tj. zda se chlapec po celou dobu pohřešování nacházel doma nebo mimo domov. Chlapec, jakožto klíčová osoba, se nám do současné doby k věci nevyjádřil. Proto i motiv jednání chlapce nám není znám.  Na celém případu rovněž spolupracujeme s Orgánem sociální péče o dítě v Aši.

Děkujeme všem za pomoc při pátrání. Velice si vážíme spolupráce občanů i médií, díky nimž jsme se rychleji dostali k podstatným informacím a poznatkům důležitým k celému případu.

Zdroj: policie čr/mjr. Mgr. Kateřina Böhmová

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.