LOUPEŽNÉ PŘEPADENÍ V BEČOVĚ NAD TEPLOU

KARLOVARSKO – Muže napadl nožem a šroubovákem. 

Karlovarští kriminalisté z oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání 27letého muže z Toužimi, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a přečinů Porušování domovní svobody a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Dne 5. října si měl obviněný muž vypůjčit vozidlo značky Volkswagen, který jako neřidič a ještě s platným zákazem řízení všech motorových vozidel vydaný Okresním soudem v Karlových Varech, řídil po různých místech v České republice. O den později přijel do Bečova, kde mu ve vozidle došly pohonné hmoty. Aby mohl pokračovat dál v cestě, potřeboval natankovat, ale protože neměl žádné peníze, rozhodl se jít krást. V pozdních nočních hodinách přišel v Bečově nad Teplou k místnímu domu, u kterého vypáčil vstupní dveře vedoucí do restaurace a poté vnikl dovnitř. Místnost prohledal a odcizil odtud kameru. Poté přešel do obytné čísti domu, kde vešel do místnosti, kterou začal prohledávat. Zde byl vyrušen majitelem domu. Proti němu měl vyběhnout se šroubovákem a nožem v rukou a požadovat po něm peníze.  Muž se snažil z místa utéct a pachatele v místnosti zamknout, což se mu však nepodařilo. Při vzájemném přetlačování, zranil poškozeného nožem do hrudníku. Poté po poškozeném požadoval zlatý prsten, hodinky a řetízek, které měl na sobě. Bránil se, ale útočník ho bodl do ruky šroubovákem a kromě řetízku mu měl cennosti sebrat. Řetízek už mu vzít nestihl, neboť byl vyrušen matkou poškozeného muže, která mu pohrozila přivoláním policejní hlídky. Toho se zalekl a z místa utekl.

Poškozený byl se zraněním převezen k lékařskému ošetření do nemocnice. Kriminalistům muže podrobně popsal a ti ho dopadli. V rejstříku trestů má již několik záznamů, a to zejména v souvislosti s násilnou trestnou činností. Na obviněného muže podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby, který akceptoval. Soudce tak během dnešního dne bude rozhodovat o tom, zda muže pošle do vazební věznice. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

Zdroj: policie.cz/Autor: nprap. Bc. Zuzana Týřová

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.