POZVÁNKA K VOLBÁM

Karlovy Vary – Dnes 5. a zítra 6. října se po čtyřech letech opět uskuteční komunální volby. Občané tak budou moci využít svého práva a volit zástupce do zastupitelstev obcí. Základním rámcem demokracie je realizace volebního práva bez jakéhokoliv omezení. Že jsou volby v České republice svobodné, o tom snad není od dob„Sametové revoluce“ (1989) již žádných pochyb. Až na pár výjimek, například v souvislosti s kupčením hlasů, které operativně a věcně vždy řeší obecné soudy ČR. Sever Čech v této absurditě skutečně nikdy nezklamal.

Je zapotřebí hledat nová řešení a dát jasně najevo svůj názor na dění v našem městě. Především pak, pokud nejste spokojeni s jeho stavem a politikou, kterou prezentuje současné vedení. Jde zároveň o základní úkol svobodných demokratických voleb.

Volby mají i svou stinnou stránku, a tou je nízká volební účast.

Nezájem občanů o politiku je vždy doprovázen nízkou volební účastí. V tomto negativním trendu jsou Karlovy Vary bohužel vždy na špici. Ve zpětné odezvě, nízká volební účast není ničím jiným, než rezignací občanského práva. Lidé si bohužel osvojili názor, že volby stejně nic nezmění… Ano nezmění, pokud k volbám nepůjdete. Co jiného přiměje politiky konat ve prospěch města a občanů, než lidé sami. Pokud politici vidí společenský nezájem o veřejné dění, tak ztrácejí i poslední pudy sebereflexe a opojeni mocí se k majetku, jim svěřeném do správy, chovají jak na dobytém území.

Dalším nebezpečím jsou téměř nesplnitelné sliby, které jsou Vám prezentovány z všudypřítomných billboardů a reklamních poutačů. Jejich pomocí si politické strany snaží zajistit volební vítězství. Nechybí mnoho, a brzy Vám někdo slíbí i metro nebo byty zdarma. Tomuto jevu se říká populismus. Bohužel na lživá hesla slyší stále mnoho voličů a proto je, tak hojně využíván.

V Karlových Varech se v letošním roce o Vaší přízeň bude ucházet 15 politických subjektů. To je 525 kandidátů. Komu dát svůj hlas, bude možná pro mnohé z Vás těžkým „oříškem“.

Koho máte volit Vám nechci a nebudu radit. To je pouze Vaše svobodné demokratické rozhodnutí. Pouze Vás chci pozvat k volbám, které rozhodnou o dalším rozvoji našeho krásného města.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.