Karlovy Vary – Komunální volby 2018, IV část

Za týden 6. října 2018 budeme znát výsledky komunálních voleb. Dozvíme se, kdo po příští čtyři roky povede naše město (pokud se opět nerozpadne koalice). Ovšem o tom, kdo to bude, nerozhodnou politici, ale vy voliči, občané Karlových Varů. Volby jsou totiž jednou z mála možností, kdy mohou lidé alespoň částečně ovlivnit politickou situaci a vývoj. Nevzdávejte se tedy svého práva a k volbám přijďte v co největším možném počtu.

A kdo se bude tentokrát ucházet o vaší přízeň a hlasy?

V letošních komunálních volbách jde o 15 politických stran, hnutí a sdružení, tedy 525 kandidátů. Jako poslední vám představíme sdružení KRÁSNÉ KARLOVY VARY, koalici ZVOLITELNÍ a v krátkosti SPD, Změnu pro Karlovy Vary, PRO zdraví a sport a Kolonáda – Hnutí Patriotů

KRÁSNÉ KARLOVY VARY

Je sdružení nezávislých kandidátů s podporou hnutí PRO 2016 a Občanské demokratické aliance (ODA). Ta od roku 2017 přijala do svých řad stovky členů a tisíce příznivců po celé České republice.

Tito lidé přijali výzvu aktivně se zapojit do veřejného života a využili možnost k založení občanské iniciativy KRÁSNÉ KARLOVY VARY a ke vstupu do komunální politiky v Karlových Varech. Jde nám především o rozvoj města spolu s větším prohlubováním účasti občanů na správě a řízení věcí veřejných. Naší snahou je vrátit do komunální politiky slušnost a jasná pravidla, která se z ní vytratila. Zájmy občanů a města jsou nám přednější, než zájmy politických stran. Samospráva je tu pro občany, ne naopak. KRÁSNÉ KARLOVY VARY – POJĎTE DO TOHO S NÁMI

Zdroj: www.krasnevary.cz

Komentář redakce:

Sdružení KRÁSNÉ KARLOVY VARY nabízí voličům demokratický přístup, založený na jasně a zřetelně formulovaných cílech. Dle svého programu chtějí podporovat kulturu, sport, bezpečnost, podnikání a  rozvoj města. Zásadním rysem tohoto sdružení je větší zapojení občanů do aktuálního dění v Karlových Varech a omezení vlivu zájmových skupin na veřejné finance a majetek města.

Na své kandidátní listině mají spoustu zajímavých tváří, jako například zastupitelku města a ředitelku obchodní společnosti paní Ivetu Hejnovou, soudního znalce Martina Vovse, ekologického zemědělce Jiřího Škardu, pedagoga Romana Nedorosta a mnoho dalších.

Jde o silné a uznávané osobnosti, které jsou zárukou toho, že budou odvádět kvalitní práci i pro naše město.

Jejich program odráží především potřeby města a jeho občanů. Za zmínku pak především stojí aktivní iniciativa za výstavbu Aquaparku v Karlových Varech. Pro tento účel spustili i podpisovou petici na území města. Neméně zajímavou vizí je rozvoj dopravní infrastruktury, včetně lanových drah, nebo vznik mobilní radnice, která by sloužila pro potřeby nemohoucích občanů. Mají jasně formulované a reálné cíle, které povedou k rozvoji města.

Koalice pod názvem – Zvolitelní

V Karlových Varech vznikla zcela nová volební koalice tří politických stran – KDU-ČSL, SVOBODNÝCH, ZELENÝCH a hnutí UNIE PRO SPORT A ZDRAVÍ. Společně budou kandidovat pod názvem ZVOLITELNÍ.

Všechny strany koalice se dohodly na předvolební i  povolební spolupráci. Cílem koalice je uspět ve volbách a převzít rozhodující díl odpovědnosti za Karlovy Vary. Společnou vizí je rozumná správa města, krásné a prosperující lázně, sportovní a kulturní vyžití jeho obyvatel. Karlovy Vary musí být příjemné místo pro život všech generací. Chceme zastavit odliv zejména mladých lidí. Tato vize je vlastní všem členům koalice bez ohledu na ideologické rozdíly.

Zdroj: zvolitelni.cz

Komentář redakce:

Jako nejvíce nesourodé těleso těchto komunálních voleb jde bezesporu označit sdružení pod názvem ZVOLITELNÍ. Pod tuto značku začlenilo zcela nesourodé subjekty, které mají absolutně odlišné programy a voliče (KDU-ČSL + STRANA SVOBODNÝCH OBČANŮ + STRANA ZELENÝCH + UNIE PRO SPORT A ZDRAVÍ).

Je zřejmé, že osobám začleněným v tomto patvaru nedělá problém kandidovat s kýmkoli, kdo byl ochoten do tohoto spolku vstoupit, bez ohledu na programové priority.

Pro názornost:

Na webových stránkách Strany svobodných občanů se dočteme: „V tuto chvíli jsou Svobodní jedinou šancí pro pravicové voliče…“ dále „ Svobodní odmítají kvóty na uprchlíky. Nechce je většina občanů…“, a k tomu absolutně opačný tábor levicových Zelených, jejichž proklamace se týkají: „bezplatné zdravotní péče; legalizace Squattingu (znamená obsazování neobývaných nemovitostí, které squatter nevlastní, nemá v nájmu nebo nemá zákonné povolení k užívání); kritika takové společnosti, v níž vlastnictví je deklarováno jako nedotknutelná hodnota; „ A v poslední době rezonující výroky Zelených: „Ubytujeme 5000 migrantů. Potřebujeme je“.

V tomto mišmaši je účastna KDU-ČSL, která vsadila v minulém období vše na projekt vysoké školy v Karlových Varech. Tento projekt bohužel nevyšel. Na Vysokou školu balneologickou byli přijati pouze dva studenti a tak škola provoz v Karlových Varech nezahájila.

Za sdružení Zvolitelní kandidují za KDU-ČSL například pan Jan Klíma, který v roce 2014 kandidoval v koalici O CO JIM JDE + KDU-ČSL + PIRÁTI + ZELENÍ. Za Zelené pan Vadim Lavrinský, který v roce 2014 kandidoval ve sdružení O CO JIM JDE + KDU-ČSL + PIRÁTI + ZELENÍ. A za UNII PRO SPORT A ZDRAVÍ pan Roman Maleček, který v roce 2010 kandidoval v komunálních volbách za TOP09, v roce 2012 kandidoval v krajských volbách za TOP 09 A STAROSTOVÉ PRO KVK, v roce 2014 kandidoval v komunálních volbách z pozice č. 1 za TOP09.

Tehdy měl Roman Maleček v úvodu volebního programu TOP09 uvedeno“vítězstvím levice skončíme v socialismu“ a dnes je Roman Maleček ve sdružení s levicovými Zelenými, kteří, dle politického kompasu idnes. cz, obsadili na straně levicových stran hned 2. místo za KSČM.

Dalšími stranami, které se zúčastní komunálních voleb v Karlových Varech jsou:

SPD. O jejich místní organizaci nevíme nic. Tedy jen jedno, a to, že se o dění v Karlových Varech nikdy nezajímali a jejich jediným programem je boj proti uprchlíkům a přímá demokracie. Tu ovšem propagují pouze ústně, protože uvnitř jejich hnutí se o jakékoliv, natož přímé demokracii nedá ani hovořit.

O vaše hlasy se bude také ucházet strana PRO ZDRAVÍ A SPORT, které do voleb vede současný primátorův náměstek pan Čestmír Bruštík, kterému se v minulosti povedlo rozbít celou karlovarskou buňku hnutí ANO. Proč? Protože se domníval, že po jejím znovuzaložení organizaci ovládne a převezme moc. Což se nakonec nestalo a z hnutí  odešel.

Jako další následuje Změna pro Karlovy Vary, ve které figuruje pan Marek Klement. Jde o bývalého člena hnutí ANO, následně Řádu Národa a nyní kandiduje za Změnu. Pan Klement byl v ANO spojencem právě pana Bruštíka, kterému zdárně sekundoval při destrukci místní organizace ANO. Následně za své služby získal několik míst v poradních komisích města a jako třešničku dobře placené korýtko v KV Aréně. Jak už to tak bývá, i toto spojenectví dlouho nevydrželo a pan Klement se na příkaz pana Bruštíka musel ze všech placených míst poroučet.

A posledním, kdo se bude ucházet o vaší přízeň, je Kolonáda – Hnutí Patriotů. Jejich hlavním a snad i jediným bodem programu je obnovení Vřídelní kolonády podle návrhu architektů Felmera a Hellmera. Lídrem kandidátky je pan architekt Alexander Mikoláš.

Komunální volby se konají v termínu 5. a 6. října 2018 a budete v nich rozhodovat o dalším osudu našeho města. Je to jen ve vašich rukou. 

Vaše Redakce

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.