Karlovy Vary – Komunální volby 2018, III část

Za týden 6. října 2018 budeme znát výsledky komunálních voleb. Dozvíme se, kdo po příští čtyři roky povede naše město (pokud se opět nerozpadne koalice). Ovšem o tom, kdo to bude, nerozhodnou politici, ale vy voliči, občané Karlových Varů. Volby jsou totiž jednou z mála možností, kdy mohou lidé alespoň částečně ovlivnit politickou situaci a vývoj. Nevzdávejte se tedy svého práva a k volbám přijďte v co největším možném počtu.

A kdo se bude tentokrát ucházet o vaší přízeň a hlasy?

V letošních komunálních volbách jde o 15 politických stran, hnutí a sdružení, tedy 525 kandidátů. Další z nich vám představíme v tomto třetím pokračování našeho cyklu Karlovy Vary – Komunální volby 2018. Konkrétně jde o hnutí ANO, KSČM a sdružení O CO JIM JDE.

Politické hnutí ANO 2011 (ANO)

Naším hlavním cílem je dobře fungující, stabilní a prosperující společnost, ve které demokratická politická reprezentace pracuje ve prospěch všech občanů. K tomu musí vést politický dialog, zaměřený na zájmy a potřeby občanů.

Nechceme však dělat politiku jen pro ni samotnou a ztrácet čas zbytečným politikařením. Chceme do veřejného prostoru vrátit racionálnost a hledání pragmatických řešení. I proto je snahou hnutí ANO přivádět do politiky osobnosti, které něco dokázaly a mají společnosti co nabídnout. Přičiníme se o to, aby Česká republika jasně formulovala své národní zájmy. Zároveň se hlásíme k základním civilizačním hodnotám a chceme být jasným a čitelným partnerem v rámci zahraniční politiky a Evropské unie.

Zdroj: www.anobudelip.cz

Komentář redakce:

Hnutí ANO úspěšně kandidovalo v Karlových Varech již v posledních komunálních volbách, kdy získalo 6 mandátů. Po několika měsících po volbách se hnutí ANO rozpadlo a nakonec bylo místní ANO v původním složení v Karlových Varech úplně zrušeno.

Nyní po úspěchu v Krajských volbách v roce 2016 staví hnutí ANO na nových a neokoukaných tvářích. Lídrem kandidátní listiny a asi nejvetším překvapaním voleb je jméno Andrea Pffefer-Ferklová (t.č. dlouholetá generální ředitelka GH PUPP). Vzhledem k tomu, že jde o zkušenou manažerku, které se bude ucházet o řízení města a v případě úspěchu hnutí ANO ve volbách může stagnujícím Karlovým Varům i výrazně pomoci.

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM)

Komunistická strana Čech a Moravy se hlásí k hodnotám a tradicím pokrokového levicového hnutí doma i v zahraničí. Usilujeme o postavení moderní a aktivní levicové strany v současné společnosti. Chceme hájit zájmy prostých občanů, kteří svou prací vytvářejí duchovní i materiální hodnoty.

Chceme, aby občané měli možnost co nejvíce rozhodovat sami o sobě i  o  společenských záležitostech. Respektujeme rovnoprávný dialog jako prostředek komunikace s dalšími stranami a hnutími, která mají zájem na rozvoji země ve prospěch většiny jejích občanů. Nesouhlasíme se stavem, kdy „více demokracie“ se opírá pouze o sílu společenského postavení a peněz. Občané mají právo rozhodovat a ovlivňovat společenský vývoj, a to nejen jednou za čtyři roky při volbách. I nadále prosazujeme myšlenku sociálně spravedlivé společnosti  – socialismu jako otevřené, skutečně demokratické společnosti, opírající se o zásady samosprávy a prosperující ekonomiky. Chceme společnost, která dává lidem svobodu a rovnost šancí. Pro zlepšení životních podmínek lidí a celkové situace ve společnosti považujeme za potřebnou seriózní spolupráci s odbory, zájmovými

organizacemi, občanskými iniciativami a sdruženími. Jako velmi důležitá vnímáme také setkání s občany na různých veřejných akcích a shromážděních, protože nám pomáhají ověřovat, jak naši občané-voliči hodnotí aktuální přístupy KSČM.

Zdroj: www.kscm.cz

Komentář redakce:

Myšlenka komunismu je obecně pokládána za lákavou. Mnohdy se k ní hlásili a stále hlásí i rozumní lidé. Takže kde je s komunismem vlastně problém?

Samotná ideologie komunismu mluví o třídním boji a revoluci, které v sobě implicitně zahrnují násilí k přechodu k jinému režimu. Pak by měl nastat mír a doba spokojenosti a rovnosti. Jenže tady přichází opravdový problém a to, že myšlenka komunismu není pro lidskou rasu realizovatelná. Svět se o tom již mnohokrát přesvědčil a bohužel se pravděpodobně bude přesvědčovat dále.

Jeden z nejvýznamnějších ekonomů a sociologů levicového spektra Immanuel Wallerstein se vyjádřil v tom smyslu, že komunismus jako politické zřízení selhal naprosto všude. V každém případě, kdy se dostal takový režim k moci, tak selhal. Pokud je toto schopna říct taková levicová autorita, jakou Wallerstein je, pak bychom si i my ostatní měli uvědomit, že hodně věcí není v pořádku. Problémem komunismu je fakt, že takový režim vždy sklouzne k naprosto autoritářskému zřízení a i přes proklamovanou rovnost jsou si rovni jen ti, kteří bez výhrad souhlasí a jsou si rovni jen mezi sebou a vše řídí „ti“ nahoře.

Místo rovnosti pak přichází krveprolití. Místo svobody přichází restrikce. A místo prosperity chudoba a zaostalost.

Ačkoliv se přesná čísla nedají už nikdy určit, tak se počet obětí nacismu odhaduje kolem 40 000 000 lidských životů. To je naprosto nepředstavitelné číslo. Čtyři České republiky vyhlazeny kompletně až do posledního člověka. Propagace nacismu je u nás samozřejmě zakázána a je to trestný čin.

Jenže počty obětí komunismu se odhadují v rozmezí od 80 000 000 až ke 100 000 000. Sto milionů lidí zemřelo kvůli tomu, že zde existovalo přesvědčení, že komunismus je dobrá a  správná volba. S podivem je, že zatímco nacismus je u nás zakázán, tak komunisté jsou parlamentní stranou. Navíc stranou, která má podíl na vládní moci…

Tento problém je hlavně v mysli lidí. Stále mnoho občanů České republiky věří, že komunismus je ta správná volba. Neznají totiž kontext a pravděpodobně se o něj ani nezajímají. Faktem ovšem zůstává, že co do počtu obětí, je komunismus až dvojnásobně hrůzný co nacismus.

Zdroj: www.hlasrozumu.cz

Občanské sdružení O co jim jde?!

O co jim jde?! vzniklo v roce 2007 za účelem snahy o nápravu poměrů v Karlových Varech jako reakce na nehospodárné a účelové jednání místního politického vedení radnice při správě městského majetku. Jeho cílem je kontrola činnosti magistrátu a jeho jednotlivých složek a snaha upozorňovat na zřejmé nesprávnosti širokou voličskou i nevoličskou veřejnost.

Zdroj: www.ocojimjde.cz

Komentář redakce:

O největší politický zmatek se v těchto voleb postaralo hnutí O co jim jde. Posuďte sami.

Jejich výrazné tváře pan Fujdiar a  pan Homolka v roce 2012 kandidovali v krajských volbách za KOALICI PRO KARLOVARSKÝ KRAJ; v roce 2014 kandidovali v komunálních volbách za sdružení O CO JIM JDE + KDU-ČSL + PIRÁTI + ZELENÍ; v roce 2016 pan Fujdiar kandiduje v krajských volbách za ČESKOU PIRÁTSKOU STRANU; a v roce 2018 oba kandidují v komunálních volbách za O CO JIM JDE…

Je zřejmé, že pánům Fujdiarovi a Homolkovi na volebních programech nesejde, když bravurně přecházejí na volebních listinách politických subjektů od levicových Zelených, přes Piráty až ke křesťanské KDU-ČSL.

Když v roce 2017 seděli v lavicích zastupitelstva města Karlovy Vary, kromě jiného i pod záštitou Pirátů, tak se pan Homolka proslavil aférou zmanipulovaného hlasování při prestižní soutěži Dny stavitelství. Z Homolkova počítače bylo tehdy manipulativně hlasováno pro jistý projekt. Homolka ve vyjádření na zastupitelstvu přiznal, že hlasování bylo pod jeho přihlášením, ale že on nehlasoval, že údaje pro přihlášení k hlasování předal někomu, ale že neřekne komu. Že vám jde z toho hlava kolem? Nakonec možná jde i samotným Pirátům s jejichž podporou zastupitel kandidoval, protože kyberbezpečnost je jedním z jejich důležitých témat a informační svobodu si určitě jako pan Homolka nepředstavují. Tento skandál falešného hlasování je momentálně vyšetřován Policií. Naštěstí prestižní akce Dny stavitelství s mnohaletou tradicí, pod záštitou Karlovarského kraje, města Karlovy Vary a dalších významných subjektů regionu pokračují dále.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.