Blaničtí rytíři se opět probouzejí 1. část

Bylo, nebylo a opět se začínají objevovat různé politické strany, hnutí, spolky, občanská sdružení, jejich místní či krajské organizace tak, aby v načasovanou dobu vyrazili se svých sekretariátů vstříc volebnímu klání. Vyzbrojeni více či méně úspěšnou dělostřeleckou podporou ve formě svých marketingových oddělení. Znovu nás bombardovali pomocí internetu, letáků, billboardů a novinových článků informacemi, že zaručeně oni jsou právě ti vyvolení, kdo se postarají o blaho naší vyhlášené lázeňské metropole.

A vzhledem k tomu, že se tento čas nezadržitelně blíží, je důležité dbát o to, aby volič nepodlehl výše uvedeným tlupám pod falešnou rouškou předvolebních marketingových trháků, jako ku příkladu: „Za důstojné Vary“, „Bude líp“, „S vámi to zaručeně dáme“, Zůstaňte tu s námi“, „Zachovejte nám i nadále svoji přízeň“, „Pusťte nás na ně“, anebo jiných obdobných variačních iluzí.

Dojít ke správnému rozhodnutí je pro občany stále složitější a někdy až nadlidský úkol. Ovšem jedna pomůcka by tu byla. Postačí pouhá bilance. Jinými slovy řečeno, co současné vedení radnice městu a tudíž občanům/voličům za poslední čtyři roky dalo nebo naopak, kdo si co za poslední léta slušně řečeno odnesl.

Nedávno jsem jen tak brouzdal po internetu a objevil některé oficiální tváře, které budou kandidovat do komunálních voleb 2018. A jako blesk z čistého nebe do mě uhodilo. “To snad není možné? Oni jsou tu zase….Blaničtí rytíři jako zachránci, coby spasitelé našeho města v podobě kandidátů do komunálních voleb

Odkud se vlastně vzal lídr místního sdružení „Pirátů“? Vynesly ho snad mořské vlny, z nichž se vynořil Jindřich Čermák? To rozhodně ne. Žádným politickým nováčkem tento v současné době „Pirát“ není, jak by nejspíš rád svým potencionálním voličům namluvil. Vystudoval Filozofickou fakultu ZČU v Plzni se zaměřením na politologii a mezinárodní vztahy. Řeknete si, ten musí mít zcela jasno o svém politickém směru, leč realita je bohužel značně odlišná.

Nejprve se v letech 2001 – 2009 hledal u ČSSD. Tam mu politická pšenka nekvetla, tak se zhlédl v hnutí „O co jim jde?!“, a to od roku 2010 a až poměrně nedávno utekl z této potápějící se lodi na Pirátskou bárku. Očekává, že se na vlně popularity této partaje vynese až do nebes pomyslného pátého patra, kde sídlí vedení města, jak osobně toto veřejně prezentuje.

U hnutí KOA není žádným překvapením, že jejich kandidátku zaplnili rodinné klany, jako například Petr Kulhánek – Jitka Kulhánková, Jiří Klsák – Adam Klsák, Zdeněk Slába – Eva Slábová, Jiří Neumann – MUDr. Michaela Červeňáková /sourozenecká dvojice/. Že by i zde platilo ono Babišovo rčení v upravené formě, „Vést hnutí, jako rodinnou firmu?“

Také není žádným tajemstvím, že si někteří kandidáti KOA pomocí voleb opakovaně hlídají svá těžce vydobytá teritoria.

  • Jan Poula – ředitel ZŠ Poštovní
  • Martin Petr, Martin Ondráček – Karlovarský symfonický orchestr, PO
  • Michaela Tůmuvá, Vítězslav Škorpil, Pavel Žemlička – klub Paderewski
Mrazivé pro mne bylo motto jejich kandidáta Michala Špora a obzvláště jeho poslední větaProč jsem v KOA?:

Karlovy Vary jsou lázně, a proto je lázeňství to nejdůležitější. K tomu samozřejmě patří i kultura. Nevím, jestli bude za pár let zajímat nějakého lázeňského hosta, že Karlovy Vary hrají třetí ligu v hokeji. Kdo tohle ještě nepochopil, nemá ve vedení města co pohledávat.“

Jak demokraticky na vás působí motto onoho kandidáta, které by se dalo shrnout do jediné věty: Nezastáváš můj názor, tak drž hubu a vypadni!

Jako občan a volič zastávám názor, že v našem městě žijí lidé různých názorů a preferují rozdílné priority. Jedni raději chodí na sport, druzí za kulturou a třetí třeba do přírody. Ve městě se musí cítit dobře všichni spoluobčané a hosté. Každý má právo vybrat si tu či onu zábavu pro své volné chvíle a odpočinek. Pan Špor je ovšem zcela jiného názoru a kdo nezastává ten jeho nemá ve městě co pohledávat!

Aby toho, nebylo na voliče málo, tak dne 26. 06. 2018 v Karlových Varech bylo představeno uskupení quasi koalice pro komunální volby pod názvem „ZVOLITELNÍ“. Toto neobvyklé uměle vytvořené politické zombie /patvar/ je sestaveno z KDU – ČSL, Svobodných, hnutí pro Zdraví a Sport, Zelených a Unie pro sport a zdraví. Nejspíš nastává nová doba, kdy některá hnutí a strany, kterým hrozí vymazání z politické mapy, bijí na poplach a rovnou se spojují s dalšími, podobným osudem spojenými subjekty. Přesně podle známého přísloví „Tonoucí se stébla chytá“ nebo lépe „Zoufalé činy zoufalých politiků“

Je tedy skutečně již na voličích, aby už konečně začali číst „mezi řádky“ těch, kteří usilují o jejich přízeň. Vždyť se nejedná o nic jiného než o jakési námluvy mezi politickým subjektem potažmo kandidátem a občanem voličem. Svojí povahou a charakterem by se mohlo taktéž jednat o „hříšný tanec“. Jestli po kandidátovi za minulé období zbyla potopa? Je zase na občanovi, jak se svým volebním hlasem ve správnou chvíli skutečně naloží. Nebo chcete-li jinak, jaký účet politickým stranám za minulé období vystaví. Pouze občan je ten, kdo rozdá v danou chvíli volební karty svým vyvoleným, a to minimálně na čtyři další po sobě jdoucí roky. Vězte, že vy voliči jste ti, kdo do poslední chvíle třímáte ve své ruce pomyslný trumf a to ve formě volebního lístku. Tak šťastnou ruku pro vás a Karlovy Vary.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.