Areál Rolava je silně návykový

,,Mám ráda, když se lidi nenudí a mají radost z toho, co dělají. Ať už jde o práci nebo sport či zábavu. Takovým silně návykovým prostředím je i můj oblíbený volnočasový areál Rolava‘‘ říká IVETA HEJNOVÁ – zastupitelka města (která v letošních komunálních volbách kandiduje za sdružení KRÁSNÉ KARLOVY VARY, poznámka redakce)  a členka dozorčí rady společnosti KV CITY CENTRUM s.r.o., která spravuje a obsluhuje nejen areál Rolava, ale i Letní kino, Atletický stadion Tuhnice, Skatepark Bohatice, Burzu Tuhnice, IOS (informační systém města), Trhy (farmářské, velikonoční, vánoční) a Tržní stánky Varšavská. Jednatelem společnosti je Lukáš Červený, který veškeré aktivity řídí. Nutno podotknout, že tento mladý sympaťák toho má na bedrech opravdu hodně, neboť naši společnou schůzku neustále s omluvou opouštěl k zajištění nutných provozních záležitostí.

Členka dozorčí rady IVETA HEJNOVÁ mezi tím nadšeně poskytla informace, které mohou zajímat i naše čtenáře a motivovat k návštěvě:

Areál Rolava je velkolepý svou rozlohou 39.000m2. Má dvě přírodní vodní plochy, na které byly umístěny od minulé letní sezony vodní nafukovací atrakce a aquazorbing. Na velkém ostrově se nyní připravuje dle projektu zavěšené síťové hřiště. Na vstupu od prostoru Kauflandu vznikne workoutové hřiště na venkovní cvičení a posilování.

Areál pamatuje jak na sportovce, pro které je k dispozici 1500m dlouhá in-line asfaltová dráha pro bruslaře a běžce, tenisové kurty, multifunkční sportovní plochy, tak na rodiče s dětmi. Písková oplocená plocha s mnoha prolézačkami, stěnou a houpačkami zajišťuje dětem tak potřebný adrenalin se zábavou a rodičům klid s dohledem. Velká nafukovací trampolína je také atraktivním místem dovádění mladších dětí.

Aby byla zajištěna co nejvyšší kvalita vody pro milovníky bezchlorovaných vod a bazénů, musely být nedávno ve větším rozsahu zpevněny břehy velkého rybníka a nyní za stejným účelem funguje i nová čerpací stanice.

Areál Rolava však poskytuje i zajímavé kulturní vyžití, na kterých rok od roku stoupá počet návštěvníků. Mezi největší akce rozhodně patří Den rodin, Den záchranářů – Záchranný kruh, S Karlem IV., City Triathlon, Pálení čarodějnic a samozřejmě pravidelné víkendové koncerty skupin různých žánrů.

V programu Crazy léta na Rolavě však nechybí ani animační odpoledne pro děti, tanečky a cvičení. Pro fanoušky hokeje je v době konání zajímavých utkání MS připravena zastřešená Fan zóna se společným fanděním a velkou plošnou obrazovkou.

V roce 2016 navštívilo volnočasový areál cca 22 200 osob, v roce 2017 to bylo již cca 28 900 osob. Obliba i zájem při stejném počtu akcí (149/rok) tedy narůstají.

A na závěr něco gurmány: každou letní neděli od 17:00 hod. se připravují na grilu výborné mořské makrely.“

 

 

Více o volnočasovém areálu Rolava najdete ZDE

Autor: Aleš Chmelík

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.