Nová lanovka pro Karlovy Vary

Karlovy vary jsou známé jako lázeňské město, méně se už mluví o krásné kopcovité přírodě protkané lázeňskými stezkami, altány a rozhlednami. Nejznámější funkční rozhledna Diana je pro méně zdatné turisty zpřístupněna lanovou dráhou. Touto lanovou dráhou se návštěvníci krom Diany přiblíží i dalším dvou  rozhlednám,  Aberg a vyhlídce Karla IV.

Vizualizace rozhledny na Vítkově hoře

Druhý karlovarský vrchol s nejkrásnější rozhlednou lázeňského města, Goethovou vyhlídkou a plánovanou rozhlednou na Vítkově hoře, zatím takové štěstí nemá. Zpřístupnění této druhé části lázeňských lesů nabízí záměr vybudovat lanovou dráhu z kouzelného městečka KOME v těsné blízkosti letního kina na nejvyšší vrchol Karlových Varů, Vítkovu horu 644 m.n.m.

Nedaleko Vítkovy hory je umístěno mezinárodní letiště, Goethova vyhlídka a uvažované záchytné parkoviště pro návštěvníky Karlových Varů jedoucí od Prahy. Nová lanová dráha by tak občanům a hostům zpřístupnila atraktivity nacházející se u druhého vrcholu Karlových Varů.

Pod vrcholem Vítkovy hory je také uvažováno s vybudováním bikeparku s několika sjezdovými tratěmi pro kola a koloběžky.

S rozvojem cestovního ruchu Karlových Varů se zvýší počet dopravních prostředků v samotném centru města, což by mělo za následek zhoršení kvality ovzduší.  Vybudování lanové dráhy a záchytného parkoviště by zklidnilo dopravní situaci Karlových Varů a následně zlepšilo ovzduší lázeňského centra.  Dále by lanová dráha zajistila obyvatelům přilehlých obcí rychlou a ekologickou dopravu do centra města.

Pokud dojde k realizaci tohoto projektu, tak by Karlovy Vary získaly další velice lákavou atrakci, která pomůže zvýšit prestiž města, jako turistické destinace. V nedávné minulosti se k výstavbě lanové dráhy kladně vyjádřil i Výbor strategického rozvoje a integrovaného plánu rozvoje území. Pouze laxní a odmítavý přístup některých politiků zatím celý projekt brzdí. Hlavně, že se vesele plánují monstra typu Integrovaného dopravního terminálu v lokalitách a rozsahu, který by město nadobro poškodil. – Poznámka redakce

Autor: Ing. Jiří Dufek

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.