Honičku ukončil až střet vozidel a střelba

V odpoledních hodinách dne 19. června měl způsobit pětatřicetiletý muž na dálnici D6 ve směru ze Sokolova na Karlovy Vary s vozidlem značky Renault dopravní nehodu, od které ujel.

Na základě telefonického oznámení na linku 158 bylo po vozidle vyhlášeno pátrání. Hledaného vozidla si následně na silnici I/13 před Ostrovem všimla hlídka policie. Řidič zde narazil do směrovacích desek sloužících ke svedení jízdy do jednoho pruhu a dále pokračoval po pozemní komunikaci, která je v současné době uzavřená kvůli její opravě. Policisté vozidlo pronásledovali za použití zvláštního výstražného světelného a zvukového zařízení.

Řidič nejdříve pokyny policistů nerespektoval, po chvíli však své vozidlo zastavil. Hlídka chtěla řidiče zkontrolovat, avšak řidič se s vozidlem rozjel směrem na policistu a znovu pokračoval dále po uzavřené pozemní komunikaci. Policisté vozidlo začali opět pronásledovat, přičemž záhy došlo ke střetu obou vozidel a k zastavení pronásledovaného vozidla značky Renault. Policejní hlídka při pronásledování vozidla použila donucovací prostředky a služební zbraň v souladu se zákonem. Pětatřicetiletý muž byl zadržen. Pro své jednání je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní a zločinu Násilí proti úřední osobě, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Mimo to, že má muž vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, měl pozitivní orientační test na přítomnost návykových látek.

V současné chvíli je muž umístěn v policejní cele a jsou prováděny úkony trestního řízení.

 

VIDEO K PŘÍPADU ZDE

 

Zdroj: policie.cz/nprap. Bc. Michal Žáček

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.