Vážné dopravní nehody

KARLOVARSKÝ KRAJ – Třikrát pro zraněné letěl vrtulník.

Střet cyklisty s osobním vozidlem

V odpoledních hodinách dne 14. června řídil třiadvacetiletý cyklista své jízdní kolo ve městě Aš, kde při výjezdu z obytné a pěší zóny nedal přednost osobnímu vozidlu značky Audi jedoucí po hlavní pozemní komunikaci. Důsledkem toho došlo ke středu přední části vozidla s cyklistou, při kterém muž jedoucí na kole upadl na komunikaci a zranil se. Po dopravní nehodě byl ošetřen Zdravotnickou záchrannou službou a následně letecky transportován do nemocnice. U řidičky vozidla značky Audi byla dechová zkouška na alkohol negativní. U cyklisty nebylo možné její provedení vzhledem k jeho zranění, a tak byl vyžádán odběr krve v nemocnici. Dopravní nehoda je i nadále v šetření policie.

Nákladní vozidlo nedalo přednost

Dne 16. června krátce po druhé hodině odpolední došlo k dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla ve Františkových Lázních. Na místní komunikaci zde šestapadesátiletý řidič nákladního vozidla začal odbočovat vlevo, přičemž nedal přednost v jízdě projíždějícímu řidiči osobního vozidla značky Škoda, v důsledku čehož došlo ke středu obou vozidel. Při dopravní nehodě byl zraněn řidič osobního vozidla, který byl letecky transportován do nemocnice. U obou řidičů byly dechové zkoušky na alkohol negativní. Dopravní nehoda je i nadále v šetření policie.

Čelní střet dvou vozidel

Po silnici I/13 ve směru z obce Stráž nad Ohří na obec Boč řídila vozidlo značky Peugeot pětadvacetiletá žena dne 17. června ve večerních hodinách. Při projíždění pravotočivé zatáčky uvedená řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy vozidla dopravně technickému stavu komunikace (zatáčka, mokrý povrch) a uvedla své vozidlo do smyku. Vozidlem přejela do protisměrného jízdního pruhu, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem značky Citroën. Při dopravní nehodě došlo k lehkým zraněním čtyř osob z vozidla značky Citroën, kteří byli převezeni na ošetření do nemocnice. Škoda na dopravních prostředcích je odhadována na částku téměř 300 tisíc korun. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Dopravní nehoda je i nadále v šetření policie.

Motocyklista způsobil dopravní nehodu na D6

Na dálnici D6 na 148. km ve směru z Chebu na Sokolov došlo k dopravní nehodě motocyklu dne 16. června před desátou hodinou večerní. Šestačtyřicetiletý řidič motocyklu značky Kawasaki při projíždění mírné pravotočivé zatáčky přejel z nezjištěných příčin vlevo na travnatý středový pás, kde s motocyklem narazil do středového svodidla a následně s motocyklem spadl. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl letecky transportován do nemocnice. Dechové zkoušce na zjištění přítomnosti alkoholu v jeho těle stejně tak jako lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu se řidič odmítl podrobit. Dopravní nehoda, během které byla způsobena škoda ve výši 50 tisíc korun, je i nadále v šetření policie.

 

Zdroj: policie.cz/Autor: nprap. Bc. Michal Žáček

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.