Blog občana – příspěvky našich čtenářů

Dobrý den,
přečetla jsem si článek p. Aleše Chmelíka „ Karlovy Vary – město, kde se zastavil čas“ a plně s ním souhlasím.

V 05/1980 jsem se přestěhovala z Drahovic do Bohatic. Tehdy měly Bohatice, 2 školky,  národní školu, čistírnu-sběrnu, samobsluhu s pultem zeleniny, řezníka a funkční dopravu – ve špičce 4x do hodiny, funkční chodníky. Jak je tomu dnes? Po řadě let žádostí o  vybudování parkoviště pod ulicí Lomená-se tak stalo, v tomto bodě  děkuji. Jinak : nemáme školu, máme vietnamský obchod , nemáme řezníka, sběrnu šatstva pro čistírnu, máme rozbité chodníky, kde se člověk málem poláme, několik ubytoven a hlavně velmi nedostatečné dopravní spojení. O víkendech a svátcích  jede poslední autobus č.5 od Tržnice v 16.50. Můžete sice jet autobusem č. 17 v 17.44 , ale tím se dostanete nejprve do Dalovic, posléze z Dalovic do Bohatic. Což o to ,máte-li čas se kochat, pokocháte se, jenže když pospícháte a nemůžete se kochat….? Dříve jsme to řešili tak, že jsme používali autobus č.19, který nás dopravil na ul. Jáchymovskou, pak jsme seběhli dolů do Bohatic. Časově to bylo dobře rozdělené – přesně si jízdní řád nepamatuji, ale např. pětka jela v celou hodinu a  devatenáctka cca v mezičase, tedy v následné půlhodině.

Mám sice možnost vyběhnout na bohatickou skálu a rogalem přistát ve městě, ale v pokročilejším věku si již na takové sportovní výkony netroufnu. Přístup do Bohatic pěšky je velmi rizikový, samé podchody, ne vždy zcela bezpečné. Z Jáchymovské ulice jít přes trať a následně podchodem bez chodníku je životu nebezpečné. Opakovaně jsme dávali podnět, zda by nebylo možné vybudovat jednoduchou železniční zastávku, neboť vlak jede velmi blízko komunikací… nelze… Na setkání zástupců radnice s občany obvykle slyšíme zdůvodnění, proč daný problém nejde řešit, mým přáním je jednou slyšet, že by to třeba trochu šlo.

Jsem s pozdravem Hejdová

Nesystémovost oprav silnic

Most pod Krematoriem v Buchenwaldské ulici je přesně od prosince 2017 uzavřený. Dělníci most v prosinci rozkopali a vzápětí práce přestaly, neboť venkovní zimní podmínky neumožňovaly dále v opravě pokračovat. Máme duben 2018 a most je stále uzavřený. Nerozumím, proč vedení města zbytečně uzavřelo obyvatelům most na 4 měsíce, po které se z důvodu zimních podmínek na mostě fakticky nepracovalo a práce započaly opět až nyní.

Autor: Daniel Levý

Přesun Správy parků do Drahovic

Velmi mne pobavil článek v březnovém vydání Karlovarek o prodeji pozemků a budov Správy lázeňských parků firmě Mattoni.

Takže firmě Mattoni se prodá areál, protože oni by si jej přáli a sekáči trávy a veškerá mechanizace se bude na svých traktůrkách přemísťovat po celém městě z Drahovic. Nyní má Správa parků areál umístěný logicky v centrální části města u řeky Ohře, aby i okrajové čtvrtě, jako v severozápadní části města Stará Role byly obdobně časově dostupné, jako ve východní části města Drahovice. Areál je umístěný v místě, kde nikoho hlukem jejich mechanizace neobtěžuje, ale protože Mattoni by si areál přála, tak vedení města pokorně uposlechne, nechá vypracovat za statisíce studii kvůli přesunu do Drahovic. Jsme opravdu v Kocourkově, kde se pravou rukou drbeme za levým uchem?

Autor: Jitka Zachová

„Hlasovačka“ Homolka

Očekával jsem, že na posledním Zastupitelstvu města Karlovy Vary dne 27. 3. 2018 zastupitel Homolka (Piráti, o co jim jde, strana zelených, KDU-ČSL) povstane a vzdá se zastupitelského mandátu za podvodné hlasování v soutěži Dny stavitelství.

Spletl jsem se. Homolkova arogance vůči voličům je obrovská a jeho kolega Jaroslav Fujdiar (Piráti, o co jim jde, strana zelených, KDU-ČSL) se při této vážné diskuzi usmíval. Chápu proč politologové vidí určitá rizika v internetovém hlasování, kdy u korespondenčního podle nich možná manipulace tolik nehrozí. V té souvislosti mne poté pobaví článek z deníku Právo, „Piráti plánují projekt, ve kterém by lidé v internetovém hlasování mohli podpořit či odmítnout pozměňovací návrhy k  zákonům. Na nich by Piráti pracovali společně s odborníky.“ Odborníky jistě ve svých řadách mají a to oba výtečníky pana Hlasovačku Homolku a pana Jaroslava Fujdiara (oba zastupitelé za Piráti, o co jim jde, strana zelených, KDU-ČSL).

Autor: Pavel Smetana

Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Aleš Chmelík

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.