Karlovarská ODS proti nákupu Tržnice za 100 milionů  

Karlovy Vary – Doslova za záchrannou brzdu museli tahat zastupitelé ODS při jednání březnového karlovarského zastupitelstva. Rada města totiž na program předložila návrh, aby město Karlovy Vary koupilo od soukromého investora objekt Tržnice a provozovalo v něm supermarket. Karlovarští radní tento neuvěřitelný nápad podporovali, potřebovali pro něj ovšem i souhlas zastupitelů.

 „Naštěstí zvítězil v řadách zastupitelstva zase jednou zdravý rozum a rozhodnutí rady města zastupitelé zvrátili,“ poznamenává k celé situaci Petr Bursík z klubu ODS. „Představa, že si město bude hrát na podnikatele v tak specifické oblasti jako je provozování supermarketu, případně, že bezelstně převezme všechny závazky a povinnosti, které se vztahují k pronájmu Tržnice nadnárodnímu obchodnímu řetězci je směšná. Případů neúspěšných podnikatelských projektů tohoto typu pod taktovkou měst a obcí je celá řada“ dodává Bursík.

 Názor karlovarské ODS je v podobných otázkách konzistentní. Samospráva by se neměla pouštět z hlediska investic do žádných podnikatelských aktivit. To není její úloha. Naopak by se měla soustředit na své základní poslání,aby zbylo na investice do infrastruktury, na údržbu vlastního majetku nebo dostupnou dopravu.  

  „Pokusil jsem se přesvědčit kolegy zastupitele, aby s návrhem na odkoupení Tržnice určitě nesouhlasili. Místo toho jsem navrhl několik oblastí, kam by se potřebných téměř 100 milionů korun, které by Tržnice stála, mělo investovat. Jsem rád, že většina kolegů v zastupitelstvu pochopila, že by šlo o peníze, které jinak ve městě zoufale chybí a společně jsme návrh radních odmítli,“ sdělil za klub ODS Bursík.

Ing. Petr Bursík ODS

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.