Karlovarský filmový festival přišel o generálního partnera.

Energetická společnost ČEZ se po 16 letech rozhodla ukončit sponzorování Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Zdůvodnila to neutěšenou situací na energetických trzích, která ji vede k úsporným opatřením. ČEZ byl generálním sponzorem festivalu od roku 2002. Partnerskou smlouvu vypověděl před začátkem letošního ročníku, který začne koncem června.

Na festival ročně ČEZ dával přibližně 20 milionů korun, řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Rozpočet festivalu loni činil kolem 135 milionů korun. Letošní ročník startuje 29. června.

„Úspory jsou jediným důvodem k ukončení spolupráce. V předchozích letech jsme již razantně snížili naše sponzorské aktivity a v tomto musíme pokračovat. ČEZ v uplynulých letech skončil se sponzoringem sportovních hal – ČEZ Arén v Ostravě, Pardubicích, Plzni. Snížil svoji podporu Českému olympijskému týmu, atletům a omezil desítky menších aktivit,“ uvedl vedoucí mediálního útvaru a mluvčí Skupiny ČEZ Ladislav Kříž.

Ve vztahu ke karlovarskému festivalu se podle něj jednalo o necelých 20 milionů korun ročně. Tisková mluvčí MFF KV Uljana Donátová uvedla, že konání letošního 53. ročníku MFF Karlovy Vary není ohroženo.

„Děkujeme Skupině ČEZ za šestnáct let trvající podporu a spolupráci. I díky tomuto spojení se podařilo z karlovarského festivalu vybudovat mezinárodně respektovanou značku, festival s jasnou uměleckou vizí a vysoce profesionální organizací, který má pevné místo mezi světovými filmovými přehlídkami a těší se velkému zájmu odborné veřejnosti i filmových diváků,“ uvedl v tiskové zprávě prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Karlovarský festival podle něj přispívá k propagaci Česka nejen v kulturním prostředí. „Je nám líto, že současná situace nedovolí Skupině ČEZ pokračovat nadále v naší dlouholeté spolupráci,“ dodal.

Zdroj: Česká televize

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.