Bankovní lupič dopaden

V pátek dne 23. února 2018 krátce před 15. hodinou přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o loupežném přepadení banky v Chebu.

Maskovaný muž měl přistoupit v bance k přepážce a pod hrozbou zbraně po pracovnici banky požadovat vydání finanční hotovosti. Žena z obavy o svůj život hrozbu uposlechla, avšak duchapřítomně aktivovala tísňový hlásič a poté vydala lupiči několik desítek tisíc korun, které si uschoval do tašky. Následně požadoval vydání dalších peněz, avšak než mu je žena stačila přinést, přijela na místo přivolaná policejní hlídka, která muže na místě činu v bance zadržela i s vydanou finanční hotovostí.

Následně byl muž převezen na policejní služebnu. Kriminalistům při svém výslechu začal sdělovat skutečnosti na základě, kterých zjistili, že muž má na svědomí přepadení několika dalších různých institucí v Karlovarském a Ústeckém kraji za posledních 6 let. Celkem si přepadením všech institucí měl přijít na částku bezmála 2.000.000,- Kč.

Případ si převzali kriminalisté z Odboru obecné kriminality krajského ředitelství Karlovarského kraje. Vrchní komisař zahájil trestní stíhání 38 letého muže z Karlovarska, kterého obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež. V nejbližší době budou kriminalisté podávat podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Zdroj: policie.cz/Autor: nprap. Kateřina Krejčí

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.