Město Karlovy Vary plánuje rozsáhlé úpravy uzlu MHD

Vážená redakce,

na serveru iDNES jsem se dočetl, že vedení města Karlovy Vary plánuje rozsáhlé úpravy hlavního dopravního uzlu MHD u Tržnice. Podsud asi vše v naprostém pořádku a jako občan to vítám.

Zarazili mě ovšem další informace ve zmiňovaném článku. Tou první je, že opravy mají být pouze „provizorní“ s omezenou dobou trvanlivosti, a to maximálně na deset let…,tedy do doby, než vznikne integrovaný dopravní terminál. Zda tím vedení města myslí onu hrůzu, kterou tak vehementně prosazoval pan primátor Kulhánek jsem se už nikde nedočetl.

Druhá věc, která odporuje zdravému rozumu je ta, že se chce radnice v otázce projektu obrátit na architekta Petra Frantu. Nic proti panu architektovi, ale proč tedy město zřizovalo nákladnou Kancelář architektury města, když má v plánu i nadále najímat externí architekty. Nebo to pro město pan architekt Franta udělá zdarma? O tom silně pochybuji. Nový městský architekt pan Kropp s ním bude projekt a jeho vzhled pouze konzultovat.

Tomu jako občan a volič vůbec nerozumím. Na jednu stranu se zřizují nové příspěvkové organizace, které mají údajně městu ušetřit výdaje a na druhou stranu se stále budou najímat externí architekti, poradci a nevím, kdo ještě. Dává vám to smysl? Mě tedy určitě ne.

Autor: Tomáš Přikryl

Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Aleš Chmelík

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.