Gastrorevue – první zastavení po karlovarských kavárnách a restauracích

Připravili jsme pro vás zbrusu novou rubriku – Gastrorevue, ve které se zaměřujeme na kvalitu pohoštění v karlovarském regionu.

V naší nové rubrice nehodnotíme pouze kvalitu podávaných jídel, ale zaměřujeme se na celkovou atmosféru daného podniku. Dozvíte se, kde nám chutnalo, jakou kde podávají kávu, víno, pivo nebo drink. Budeme vás také informovat o tom, na jak ochotný a profesionální personál jsme narazili nebo naopak, kde už bychom příště nezavítali ani v případě, že by to bylo zadarmo. 

Já osobně jsem celkem velký konzument kávy téměř ve všech její podobách, tak mé první čistě subjektivní hodnocení nemůžeme začít nikde jinde, než v kavárně.

Tou první, kterou jsme v rámci naší rubriky navštívili, byla kavárna Café Pupp

Co nás na první pohled zaujalo, je krásný interiér a celkové využití prostoru.

Kamkoliv se v kavárně posadíte, vždy máte dostatečný pocit soukromí a přitom neztrácíte kontakt s celkovým prostorem. Díky velkým oknům je navíc kavárna krásně prosvětlená.

Objednali jsme si dvě konvičky překapávané černé kávy, jedno cappuccino a mandlový zákusek. Obsluha byla na velmi profesionální úrovni, milá, ochotná a vstřícná. Překapávanou kávu nám naservírovali v pěkné bílé porcelánové konvičce. Od kávy samotné jsme ovšem čekali víc. Na náš vkus byla málo výrazná a příště bychom zvolili raději espresso nebo ristretto. Cappuccino si ovšem zaslouží pouze superlativy. Hustá mléčná pěna a výrazná chuť kávy.

Mandlový zákusek byl objednán na základě doporučení servírky, takže pravděpodobně měl být tím nejchutnějším ze všech nabízených. Subjektivním pocitem bylo, že ani nenadchnul, ani neurazil. Určitě bude stát za to, vyzkoušet i ostatní druhy.

Ceny jsou samozřejmě vyšší, ale s tím jsme dopředu počítali. I tak tuto kavárnu hodnotíme velice pozitivně a její návštěvu vám můžeme vřele doporučit. Sami se do ní určitě rádi vrátíme.

Na opačném konci města, v těsné blízkosti KV Areny, se nachází další místo našeho zastavení. Kavárna Bonjour.

Je asi pravdou, že člověk ne příliš znalý Karlových Varů by kavárnu s tak příjemným francouzským nádechem v Provence stylu v těchto místech nejspíš nehledal.

Zaujalo nás především velice pestré menu, kde si vybere asi každý fanoušek dobré kávy, koláčů a vína. U výběru vín se musíme na chvilku zastavit. V Karlových Varech jsme ještě v žádné kavárně či restauraci nenarazili na tak široký výběr vín. Jen z nabídky rozlévaného vína si můžete vybrat ze šesti druhů včetně šumivého.

Naše objednávka se skládala z Caffé latte macchiato, espressa, čaje z čerstvého zázvoru a nesmělo chybět již zmíněné víno. V tomto případě sklenička bílého – Rulandské šedé.

Nikdo z nás si nemohl ani v nejmenším na nic stěžovat, a to včetně prostředí, obsluhy a samozřejmě všech nápojů.

Ceny jsou více než přijatelné a návštěvu kavárny Bonjour vám můžeme vřele doporučit. My se sem budeme určitě také vracet.

Na závěr našeho prvního dílu Gastrorevue jsme si zašli na rychlý oběd. Za svůj cíl jsme zvolili Cantinu Nostress v obchodním centru Varyáda.

Co se týče prostředí, tak jde o jídelnu, která asi nemůže mít vliv na celkový vzhled, která obchodní centra nabízejí. Velký rušný prostor je ovšem čistý, a vzhledem k umístění u prosklené stěny, i slunný.

Z celkem široké nabídky jak hotových jídel, minutek či salátů, jsme si vybrali marinovanou vepřovou panenku s povidlovou omáčkou a domácí perníkový knedlík. Šlo o minutku, kterou jsem měli na stole během deseti minut. Obsluha je zde příjemná a usměvavá.

K našemu překvapení bylo jídlo celkem chutné. Panenka na plátky servírovaná, propečená do růžova, dobře dochucená omáčka a k ní ladící perníkový knedlík. Z nápojů si můžete vybrat z takové té klasiky nealko nápojů v plastových lahvích a čepovaných limonád. Samozřejmostí je i pivo, káva nebo čaj.

Nenajdete tady sice příliš útulné prostředí ani velký kulinářský zážitek, ale pokud se potřebujete rychle, dobře a celkem levně najíst, tak Nostress určitě splňuje tato kritéria. Až se budeme opět nacházet v blízkosti Varyády v čase oběda, tak se bez obav můžeme v jídelně Nostress slušně najíst.

Autor: Aleš Chmelík

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.