Novou leteckou linkou z Moskvy do Karlových Varů přiletěli první cestující

Karlovy Vary (17. 2. 2018) Jeden z nejžádanějších ruských dopravců, nízkonákladová letecká společnost „POBEDA“, zahájil v sobotu 17. února 2018 provoz na své nové mezinárodní lince z Moskvy (letiště Vnukovo) do Karlových Varů. Karlovy Vary se tak staly první destinací této společnosti v České republice.

Inaugurační let přivítala na karlovarském letišti vodní slavobrána, přítomni byli zástupci vedení Karlovarského kraje, města Karlovy Vary, ruského konzulátu, hotelů a cestovních kanceláří. Do krajského města přicestovalo více než 180 cestujících a představitelů letecké společnosti, kteří převzali drobné dárky. „Velmi mě těší, že se podařilo díky letecké společnosti POBEDA opět oživit nabídku leteckých linek karlovarského letiště a věřím, že si cestující tuto možnost navštívit nejen Karlovy Vary, ale i ostatní krásná lázeňská města a další místa v regionu, nenechají ujít. Letos chceme také navázat na úspěch sezónních letů do Taškentu a Tel Avivu. Přeji všem cestujícím, aby se jim u nás líbilo,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Lety mezi Moskvou a Karlovými Vary budou provozovány 2x týdně novými moderními letadly typu Boeing 737-800 o kapacitě celkem 189 míst. Minimální tarif je 499 rublů včetně všech letištních poplatků. Až do konce zimního letového řádu roku 2018 je v rámci tohoto tarifu nabízeno minimálně 100 letenek. „Očekáváme, že díky novému dopravci se počet odbavených cestujících v roce 2018 více než zdvojnásobí a přiblíží se hranici 50 tisíc lidí,“vyčíslil ředitel letiště Václav Černý.

Letecká společnost POBEDA je jediným nízkorozpočtovým leteckým dopravcem na ruském trhu a patří do skupiny Aeroflot. V roce 2017 přepravila POBEDA zhruba 4,6 milionu cestujících, z toho minimálně 350 tisíc letenek nabídla právě za minimální tarif – 499 rublů včetně všech letištních poplatků. Aktuální tarify a trasy jsou zveřejňovány na oficiálních stránkách společnosti POBEDA , více o letovém řádu najdete na stránkách karlovarského letiště: Letiště Karlovy Vary – letový řád

 

Zdroj: Tisková zpráva/Letiště Karlovy Vary

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.