Chceme být první! Hlásí karlovarský útočník Petr Stloukal

Petr Stloukal má formu jako hrom. Karlovarský útočník s děvetasedmdesátkou na zádech zaznamenal v posledních dvou zápasech čtyři kanadské body (3+1). Naposledy pomohl Stloukal vybojovat vítězství proti Slavii. Jak klání hodnotil?

Petře, výhra proti Slavii se nerodila vůbec jednoduše…
Nebylo to jednoduché. Kdo viděl to utkání, nemohl se divit, kdyby to bylo 4:0 pro nás. Hosté využili ze šesti šancí tři, to pro nás byla studená sprcha. Jsme rádi, že jsme to zvládli.

Rychle jste se dostali do dvoubrankového vedení, ovšem sešívaní dokázali vyrovnat. Čím to, byli jste příliš uspokojeni vedením?
Neřekl bych uspokojeni, ale vzadu jsme byli lehkovážní, nepohlídali jsme si hokejky před bránou, dorážka na třikrát… To si musíme hlídat. Přesto tři body jsou velmi důležité, když Budějovice (Motor nakonec Třebíči podlehl, pozn. redakce) prohrají, budeme na prvním místě, kde chceme být.

Před play-off se vám začínají dařit přesilové hry, proti Pražanům jste využili dvě. Mohou být početní výhody klíčové ve vyřazovací části?
Play-off, popřípadě baráž je pouze o přesilovkách. když je využiješ, vyhraješ zápas, když ne, prohraješ.

Berete Slavii stále jako velkého rivala? Přece jen, pojí se s ní dvě extraligová finále.
Přiznám se, to jsem nevěděl. Ale přišlo hodně lidí, byla výborná atmosféra a za to děkujeme. Se Slavií je to vždy výborný hokej, snaží se hrát dopředu, pouze nebrání. Jak říkám, tři body velmi důležité.

V brance soupeře nastoupil David Honzík, loni ještě váš spoluhráč. Věděli jste jak na něj?
Samozřejmě, že ho známe, byl tady. Trochu jsme věděli, kam to střílet. Je to perfektní gólman, dostal se do Sparty, což už něco znamená. Čtyři branky do jeho sítě je pro nás super výsledek.

Vám osobně se daří, v posledních dvou duelech jste vstřelil tři branky. Věříte, že si formu přenesete i do play-off?
Doufám, že ano. Sezona v podstatě začíná až v únoru, kdy startuje vyřazovací část. Těch padesát dva zápasů v základní části nejsou tak důležité, jako právě play-off. Jsem rád, že se mi daří, začalo mi to tam padat po narození syna, nevím, jestli to není tím (úsměv). Všechny góly jdou pro něj.

Navíc zásah proti Litoměřicím se řadí do kolonky výstavních. Může taková úspěšná akce hodně zvednout hráči sebevědomí?
Když dáš takový gól, určitě ti to zvedne sebevědomí. Samozřejmě se snažím hrát sebevědomě každý zápas, ale ne vždy to tam padne. Gól proti Litoměřicím se mi opravdu povedl.

Boj o první místo v tabulce bude napínavý až do konce. Chcete skončit na vrcholu, nebo umístění neřešíte?
Určitě chceme být první! Výhoda začátku play-off na domácím kluzišti je sice i na druhé příčce, nicméně přesto chceme skončit první. S Českými Budějovicemi si to o prvenství pravděpodobně rozdáme v sobotu.

Bude to předposlední domácí klání základní části. Věříte, že přesto to bude mít takový náboj, jako měla ta předchozí?
Určitě bude. Budějovice mají extraligový tým, mají tam výborné zkušené hráče, takže očekávám parádní hokej, který bude mít tempo play-off. Byl bych rád, kdyby dorazilo co nejvíce lidí.

Oproti minulé sezoně se častěji vyhrává, vymýšlet děkovačky tedy nebude zrovna snadné…
Samozřejmě to náročnější je. Lidé nebyli zvyklé na výhry. Sice je to WSM liga, nižší soutěž, myslím, že i pro fanoušky lepší, že se vítězí. Ale jak říkám, chceme postoupit zpět do extraligy.

Zdroj: hokejkv.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.