Úvěrový podvod. Žena uzavřela minimálně 56 úvěrových smluv

KARLOVARSKÝ KRAJ – Celkem žádala o částku přesahující 6 milionů Kč

Proti osmatřicetileté ženě z Chebska zahájil dne 8. 2. 2018 kriminalista z Odboru hospodářské kriminality trestní stíhání a obvinil ji z přečinu úvěrový podvod a pokračující zločin úvěrový podvod.

Obviněná žena měla od roku 2010 do konce roku 2016 uzavřít nejméně 56 úvěrových smluv. Žena úvěry uzavírala u bankovních i nebankovních institucí, půjčovala si přes internet nebo i po telefonu. Při uzavírání smluv uváděla nepravdivé údaje nebo hrubě zkreslené o výši svého příjmu, neboť si byla vědoma své špatné finanční situace a skutečnosti, že při přiznání jejích skutečných příjmů by jí úvěr nebyl pravděpodobně poskytnut. Ve dvou případech, kdy žádala bankovní instituce o poskytnutí úvěru, měla předložit padělané potvrzení o výši svého příjmu. V jednom případě ji byl na základě tohoto potvrzení také úvěr ve výši 100 000 Kč poskytnut.

Žena uzavírala půjčky např. na 2 nebo 3 tisíce korun, ale žádala také i o statisícové částky. Během 6 let byly ženě poskytnuty úvěry od různých společností v celkové výši přesahující 920 000 Kč. Žena však celkem žádala o částku téměř 5 700 000 Kč, která ji poskytnuta ale nebyla. V lednu 2018 činila škoda na nesplacených zůstatcích úvěrů 312 000 Kč.

Ženě v případě prokázání viny hrozí za úvěrový podvod až osmiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: policie.cz/ Autor: mjr. Mgr. Kateřina Böhmová

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.