Dvakrát bronz! Tobiáš Pastor zazářil na Olympiádě dětí a mládeže

Zatímco hokejisté Karlovarského kraje do závěrečných bojů o medaile na Olympiádě dětí a mládeže 2018 neprošli, jeden mladík ze západu Čech se přeci jen mohl radovat. Jedenáctiletý Tobiáš Pastor totiž vybojoval hned dvě bronzové medaile v rychlobruslení!

Hráč karlovarské sedmé třídy nejprve zazářil ve středečním závodu na 500 metrů. Ovládl úvodní rozjížďku, v semifinále pak skončil na třetí příčce a vybojoval postup do finále. V něm časem 1:04.345 nestačil jen na o rok starší soupeře, skončil znovu bronzový a mohl se radovat ze zisku cenného kovu!

„Kluci hodně napálili start, ale kousnul jsem a dokázal se jich udržet. Stálo mě to hodně fyzických i psychických sil,“ popsal bezprostředně po dojezdu šťastný medailista.

Cesta za druhým cenným kovem se zrodila velice podobně. Ve čtvrtečním klání na trati 333 metrů Pastor znovu vyhrál svou rozjížďku, v semifinále skončil druhý, čímž si opět vybojoval postup mezi finálovou šestku. Mezi ní se znovu neztratil a časem 43.196 sekundy vybojoval druhý bronz!

Zdroj: hokejkv.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.