Karlovarská „Daňová kobra“ odhalila milionové daňové úniky

Karlovarská „Daňová kobra“ odhalila rozsáhlé daňové úniky při prodeji tabákových výrobků v Karlovarském kraji.

Kriminalista z Odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájil 31. 1. 2018 trestní stíhání 50 letého cizince, který byl zaměstnán ve společnosti zabývající se velkoprodejem cigaret. Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.
Cizinec měl v období roku 2010 až 2013 z pozice zástupce firmy prodávat cigarety na tržnicích po celém Karlovarském kraji osobám, které nebyly držiteli zákaznické karty firmy vystavené v souladu s živnostenským oprávněním, a prodané cigarety fakturoval na jiné cizince, kteří se již fakticky nezdržují a nepodnikají na území České republiky.

Skutečným odběratelům cigaret nebyla ke škodě České republiky vyměřena za zdaňovací období 2010 – 2013 daň z přidané hodnoty v úhrnné výši téměř 38 mil. Kč.

Padesátiletému cizinci hrozí v případě odsouzení až 10 letý trest odnětí svobody.

Karlovarská „Daňová kobra“ dále zjistila, že celkový daňový únik, který vznikl v souvislosti s prodejem tabákových výrobků z velkoobchodu, činí více než 300 mil. Kč. Vzhledem k tomu, že vyšetřování je na samém počátku nemůžeme vyloučit, že v budoucnu dojde k obvinění z krácení daně i dalších osob.
Celková hodnota všech prodaných cigaret na tržnicích po celém karlovarském kraji, ze kterých následně nebyla zaplacena daň, činí více jak 1,5 miliardy Kč.

Zdroj: policie.cz/Autor: mjr. Mgr. Kateřina Böhmová

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.