Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech.

Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech průvodem Karla IV. je jistě velkou atrakcí pro turisty, ale po jeho osobním absolvování v roce 2017 jsem poslal do Karlovarských radničních novin článek s níže položenými otázkami. Článek neuveřejnili, posuďte jej tedy sami.

Nerozumím tomu, proč se Magistrát města nesnaží aktivně „přitáhnout“ místní obyvatele a mládež do tohoto průvodu? Na podporu všech možných i nemožných kulturních akcí vydává magistrát ročně milióny korun, ale podpořit těmito financemi účast karlovarských občanů a dětí v tomto průvodu Magistrát nenapadne?

Celá aktivita zřejmě pohodlně končí najmutím „agentury“, která se má o všechno postarat, v průvodu jsou potom většinou jen dovezení „aktivisté“, místy dost arogantní. Čestnou vyjímkou je karlovarská skupina kolem MUDr. Vopelky.

Proto se ptám:

  1. Je tak těžké oslovit jezdecké kluby v okolí a vyzvat je k účasti v průvodu?

  2. Je tak těžké zakoupit látky a požádat maminky našich školáků o ušití historických pážecích kostýmů do průvodu, či tyto hromadně nechat ušít a na školy rozdělit ?

  3. Je tak těžké oslovit všechny školy tak, aby se skupinová účast v průvodu stala vizitkou a hrdostí té které školy?

  4. Je tak těžké podpořit místní účastníky průvodu, kteří si pořídí či půjčí vlastní dobový kostým drobným pamětním dárkem, fotogalerií a poděkováním na webových stránkách města?

  5. Je tak těžké zorganizovat v pátek, ještě před hlavním průvodem, jako další atrakci tzv. „pážecí průvod“ pro školáky a mládež?

  6. Je tak těžké zorganizovat troubení ze Zámecké věže při průjezdu Karla IV.?

  7. Je tak těžké jednou do roka obléct část Městské policie kolem průvodu do dobových kostýmů „biřiců“ tak, aby na foto a videodokumentacích nebyli policisté naprosto nevhodnými figurami?

  8. Je tak těžké zařídit, aby při průjezdu průvodu městem přestala na trase pochodu hrát hudba či zpívat různí interpreti (např.před Thermalem)?

  9. Je tak těžké umístit všechny tance, souboje apod. na pódia tak, aby je dobře viděli diváci nejen z první řady?

  10. Jsou města, například německý Rothenburg, kde radnice dlouhodobě aktivně oslovuje a podporuje účast místních obyvatel na podobných akcích, doufám, že již v roce 2018 bude průvod Karla IV. daleko početnější a že náš Magistrát aktivně podpoří účast karlovarské mládeže i dospělých.

Autor: Antonín Minarský 

Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Aleš Chmelík

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.