Zeman znovu

Máme zvoleno. Prezidentem České republiky je „znovu“ Miloš Zeman.

Občané si ve druhém kole prezidentských voleb opět zvolili za svého prezidenta Miloše Zemana.

Co to bude znamenat pro další politický vývoj České republiky? Jak již Miloš Zeman předem avizoval, tak premiérem bude trestně stíhaný Andrej Babiš, a to i za situace, že by neměl většinovou podporu pro svou vládu. I když si myslím, že Babiš a hnutí ANO partnery pro většinový kabinet nakonec najde. Již teď mu značně nadbíhají sociální demokraté, komunisti i SPD. Další se ještě po prezidentských volbách najdou. Nejvíce se skloňuje vláda ve stejném formátu, jako ta minulá. Tedy hnutí ANO, ČSSD a KDU – ČSL. Druhou variantou je menšinový kabinet ANO, ČSSD s tichou podporou KSČM a možná i SPD.

Směřování zahraniční politiky pana prezidenta je všem známo. Tedy méně západní Evropy a silnější orientace na Rusko a Čínu. I přes to, že se sám Miloš Zeman označuje za eurofederalistu. Ovšem jeho politické kroky hovoří o opaku. Tím ale nechci tvrdit, že je to dobře nebo špatně. Každý politik a navíc s tak silným a nezpochybnitelným mandátem má právo a povinnost prosazovat svůj program a názory, se kterými předstoupil před voliče.

Panu prezidentovi přejeme především šťastnější volbu při výběru svých spolupracovníků, ke které nejspíš nedojde a pevné zdraví.

Rekapitulace výsledku voleb:

  • Miloš Zeman: 51,36% – 2 853 390 hlasů
  • Jiří Drahoš: 48,63% – 2 701 206 hlasů

Celková účast voličů: 66,60%. Nejméně voličů bohužel opět přišlo v Karlovarském kraji

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.