Politik žádá omluvu…?

Vážená redakce, předem vám chci poděkovat za článek, ve kterém jste informovali o podvodném hlasování, které mělo za cíl ovlivnit tradiční soutěž Dny stavitelství a architektury 2017.

Zastupitel Otmar Homolka (Hnutí O co jim jde?! s podporou Pirátů a strany Zelených) se zřejmě rozhodl, že evidentně jedinou možnou obranou je obrana útokem a tak nechal zveřejnit srdceryvný článek, který otiskla regionální redakce idnes.

Při čtení níže uvedeného doslovně převzatého textu se většina z vás dostane do podivné spirály a zmíněnou pasáž si přečte několikrát po sobě…..co mi jako čtenáři uniklo?

Text z idnes:

Politik však nyní dokázal, že obvinění bylo neoprávněné.

Věnoval jsem se tomu asi měsíc. Zjišťoval jsem, jak se lze na server magistrátu města přihlásit. Zjistil jsem, že přístup nemám, nemám ani podklady, ani přístupové materiály,“ uvedl Homolka. 

Jediné, co má, je podle něj jméno a heslo, nicméně mu chybí certifikát, kterým by se na server přihlásil.

Jeho slova potvrdil vedoucí odboru informačních technologií radnice Petr Vaňkát. „Bylo zneužito jméno Homolka, ale pak se zjistilo, že u počítače nemusel být pan Homolka. Jeho přihlašovací údaje byly zneužity pro přístup,“ vysvětlil Vaňkát.

Zdroj: vary.idnes.cz 

Tedy na co vlastně přišel po měsíci pátrání? Že nemá jakýsi certifikát a co že vlastně potvrzuje vedoucí IT? Verzi Homolky? Nikoliv, pouze to, že byly zneužity přihlašovací údaje pana zastupitele Homolky. A tvrzení, že byly zneužity se zakládá pouze na tvrzení Homolky, že on v pozici soutěžícího nemanipuloval, ale někdo jiný komu Homolka své přihlašovací údaje předal. A aby nemusel Homolka říci komu je předal, tak nově přišel s historkou, že své údaje předal hned několika osobám – tedy případná osoba manipulátora, na kterou by Homolka mohl ukázat je tudíž k nedohledání.

Politik Homolka se tedy cítí být poškozen na své dobré pověsti, žádá omluvu od vedení města za to, že byl nařčen z manipulace tradiční soutěže – přičemž situaci vysvětlil Homolka tak, že jeho přihlašovací údaje a heslo má někdo třetí – nově vlastně dokonce několik osob, kterým přihlašovací údaje a heslo předal.

Co si o tom má průměrný čtenář myslet. Že vysokoškolsky vzdělanému politikovi přišlo normální rozdávat své přihlašovací jméno a heslo dalším několika osobám. Normální to rozhodně není a toto ví i žák druhého stupně základní školy v rámci výuky informatiky.

Pokud přihlédneme k zarputilosti zastupitele Homolky máme pro vedení města doporučení. A to, že vedení města by se mělo Homolkovi omluvit za to, že nepředpokládali, že Homolka předá své přihlašovací údaje a heslo několika osobám, které si tu a tam zahlasují a že tedy hlasující zastupitel Homolka není zastupitelem Homolkou, ale je to někdo komu Homolka údaje předal, ale neřekne komu.

Znovu se tedy  ptám – Co prokázal politik Homolka, jak se cituje v již zmíněném článku? Proč jeho první reakce nebylo oznámení o zneužití svých údajů Policii ČR, ale místo toho se ohání možnou žalobou na vedení města, pokud nepřistoupí na omluvu? Nejde jen o mediální divadlo?

Jde o nějaký způsob manipulace se strategií zaměřenou jen na některé čtenáře, který si přečte  jen nadpis a první odstavec? Nebo na ty, kteří si přečtou článek celý, ale s ohledem na to, že ani po opakovaném přečtení se k pochopeni neposunou, tak rezignuji a přijmou podsunutou argumentaci – že vyšlo najevo, že byl zneužit, potvrdil to odbor IT a on se cítí být poškozen.

Politik se rozhodl, že musí jít čelem tomu strašnému vyznění a dozvuku této trapné situace. V tomto směru mu vyšla vstříc redakce idnes.  Nejsem si však jist, zda použité argumenty a celé vyznění článku pozorného čtenáře neutvrdí naopak o pravém opaku.

Autor: Radek Novák

 

ilustrační foto 

Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Aleš Chmelík

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.