Krušné hory bílou stopou

Volný víkend, mráz jemně štípe do tváří a od bílého sněhu se odrážejí sluneční paprsky. Jak s takovými dny naložit? Pokud jste si už dostatečně užili klasického lyžování, můžete například vyměnit rychlé carvingové lyže za lyže běžecké a místo na sjezdovku s pohodlným vlekem se vydat běžeckou stopu klikatící se po horských úbočích. Tedy zkrátka a dobře – na běžky.

Při tomto sportu se sice zapotíte o něco více než na klasické sjezdovce s vlekem či lanovkou, nicméně požitek z toho, že jste si vše, včetně náročných stoupaček do kopce, museli jednoduše oddřít sami, se ničemu nevyrovná. A každý mírný svah, nabízející možnost sklouznou se směrem dolů, poté vnímáte jako po právu zaslouženou odměnu.

Krušné hory skýtají úžasně široké možnosti běžeckého lyžování, mají totiž tu ideální nadmořskou výšku, členitost terénu a nabízejí neuvěřitelně krásná přírodní zákoutí. Díky různým profilům jednotlivých tras si na své přijdou pokročilí i úplní začátečníci. Celé hřebeny Krušných hor navíc jako páteř prolíná ona slavná lyžařská krušnohorská magistrála, která propojuje zimní krušnohorská střediska a osady od Bublavy přes Rolavu, Jelení, Pernink a Hřebečnou až po Boží Dar. V celé své délce je pravidelně strojově udržována a díky rozsáhlé síti návazných tras se na ní snadno dostanete i z Abertam, Horní Blatné, Nových Hamrů a celé řady dalších lokalit. Ať už si vyberete krátký průjezd jen některou z jejich částí a návazných kratších okruhů, či se vydáte opravdu dlouhý běžkařský výlet napříč horami, určitě nebudete zklamáni.

Pro správný zážitek z tohoto sportu je důležité také úprava běžeckých cest. Aktuální úpravu stop můžete nalézt například na webových stránkách krusnehoryaktivne.cz, kde se mimo jiné dozvíte i to, jak můžete úpravu krušnohorských stop podpořit i vy sami. Běžecké trasy jsou totiž přístupné všem a zadarmo. Pokud si ale tento sport zamilujete, zajisté se rádi do této pomoci zapojíte. Stačí si totiž ve vybraných prodejnách zakoupit sběratelskou placku či samolepku.

AUTOR: Tereza Švecová

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.