Válka v Karlovarské ČSSD 2.část. Člen strany dal podnět na prošetření hospodaření vlastní organizace.

Karlovy Vary – Výrazný odliv členů ČSSD v Karlových Varech a kritika  praktik vlivných kmotrů se krom prošetřování vlastními kontrolními  orgány strany dostala přes hranici orgánů veřejné moci až na Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

V Karlových Varech byl médii již před několika lety označen jako vlivný muž v pozadí ČSSD. „Adam Šlechta Karlovarský podnikatel, který je šedou eminencí sociální demokracie. Nemá zájem o veřejné funkce a ani nezastává žádné oficiální funkce uvnitř ČSSD. Má ale vliv na rozhodování předsedů místních organizací, a tím pádem na celou členskou základnu na Karlovarsku” konec citátu textu, který vyšel v roce 2015 na webu iDNES..

Nespokojené členy ČSSD trápí odchod mnoha osobností, které zastávali postoje sociální strany na radnicích i hejtmanství. Podle bývalých členů ČSSD stojí za odchodem mnoha vysokých politiků, kteří byli pro ČSSD velkým přínosem, ale příliš nenaslouchali často nemravné návrhy místních bossů quasi proslulých intrik/praktik vévody a kardinála de Richelieu. Ti ovlivňovali prostřednictvím stranických aparátčíků, často s trestní  minulostí politické struktury, které je následně pro neposlušnost vždy na povel politicky likvidovali a na jejich místa dosazovali nové, nezkušené, poslušné ovečky. Čerstvé ovce nic netušíc o své budoucnosti se podvolovaly vlivným kmotrům až do fáze své nezadržitelné porážky.

Karlovarská ČSSD je typickým příkladem vládnutí pošetilosti mocných, kde se řízené „zábavné beztrestnosti“, vůbec meze nekladou. Čím houšť, tím samozřejmě pro závadovou partu karlovarské ČSSD lépe..

Není tudíž ani divu, že v posledních letech opustila ČSSD a mnohdy i za zvláštních okolností značná část členů i v regionu významných politických funkcionářů.

Jen pro připomenutí uvádím:

  • starosta Nejdku Ing. Vladimír Benda, dnes bez politické příslušnosti

  • starosta města Ostrov a dnešní vítěz voleb Bc. Pavel Čekan za hnutí HNMRM

  • hejtman Karlovarského kraje a následně poslanec PSPČR PhDr. Josef Novotný, dnes bez politické příslušnosti

  • starosta obce Březové Mgr. Martin Gruber, DiS. dnes bez politické příslušnosti

  • náměstek primátora Karlových Varů Bc. Michal Riško, DiS., dnes bez politické
    příslušnosti

Na straně druhé se v mnoha  politických kauzách  v zákulisí objevují stejně obehraná jména/ poslušné ovce, která v ČSSD demokraticky nevládnou, ale dlouhá léta ji prostřednictvím často bezcharakterních metod, jakožto našeptávači, kteří ČSSD fakticky ještě ovládají. Bohužel tyto političtí pacienti jejich cíle mnoho dobrého a slušného pro  politiky a vůbec ne pro občany, natož voliče zdaleka již nepředstavují.

Poslední volební výsledky ČSSD v roce 2018 do komunálu byly skutečnou pohromou. Strana dosadila na kandidátku spíše loajální členy pokřivenému vedení, místo svědomitých a pracovitých lidí. Výsledek kmotrovských praktik na sebe nenechal čekat dlouho. ČSSD se v Karlových Varech nedostala do zastupitelstva.

Stížnost za mnoho nespokojených, minulých i současných členů ČSSD odeslal autor níže uvedený, který obludné praktiky uvnitř ČSSD popsal, jako dnes i hospodaření se stranickými penězi.

Poslední zfalšování schůzí, politických konferencí, které musely být zrušeny, nařídilo vedení ČSSD je opakovat, ale ani v jednom případě vedení socialistů nevyvodilo žádné důsledky z podvádění a falšování podpisů na vnitrostranických dokumentů zaznamenaném v přímém přenosu na zvukovém nosiči dle platných Stanov ČSSD. Schůze byly pokrytecky v tichosti zopakovány opět tzv. na sílu za účasti vlivných pod jejich kuratelou.

Proč se nic stále neděje? Jak to, že nejsou ještě kmotři/lotři vyloučení?

Mocní nechtějí kandidovat, záměrně unikají pozornosti veřejnosti a médií, ale za to jsou tiše zavrtaní v kontrolních orgánech strany, ve volebních komisích, kde za zády všech dál realizují své plány se stranickými figurkami na politické šachovnici. Každý je tak předurčen po odvedení politické práce k rychlému odchodu z politiky.

Není ani žádným překvapením, že v ČSSD na Karlovarsku je dodnes mnoho bývalých komunistů i členů StB.

Kmotři ve vystřílené karlovarské ČSSD opět skálopevně, bezostyšně až zarputile zůstávají. Že by neznali ani význam slova SEBEREFLEXE?? Asi očekávají, že se volební nezdary rychle přeženou a zase přijdou „lepší časy“.

Odeslal níže uvedený autor článku, který popsal obludné praktiky uvnitř ČSSD, jako i podezřelé vnitrostranické hospodaření.

Autor: Mgr. Zdeněk Vikor, vr (člen ČSSD poznámka redakce)

Psali jsme dříve: Karlovarskou ČSSD otřásá vnitrostranická válka


Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Redakce: Karlovarky.cz


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.